Zakupy, internet, własna firma

Rodzina uczy się angielskiego ze stron z bajkami

Strony z bajkami po angielsku. Jak uczyć się angielskiego z bajek?

Istnieje wiele metod nauki języka angielskiego. Jedną z tych najciekawszych jest oglądanie bajek po angielsku. Opcja ta jest dobra zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, ponieważ słownictwo w bajkach jest proste i zrozumiałe nawet dla osób słabo znających angielski.

Strony z bajkami po angielsku

Zanim jednak zaczniemy uczyć się angielskiego z bajek, musimy gdzieś znaleźć ich źródła. W internecie są dostępne różne strony z bajkami, które są dostosowane do poziomu zaawansowania widza.

Dobrą opcją jest skorzystanie z oferty Netflixa. Na tej platformie znajduje się cała sfera poświęcona dzieciom, jednak i dorośli mogą się nauczyć sporo, oglądając bajki. Wystarczy wybrać interesującą nas bajkę i zmienić język dubbingu na angielski w ustawieniach. Można też ustawić angielskie napisy, jeśli mamy problem ze zrozumieniem treści ze słuchu.

Jeśli jednak nie chcemy wydawać pieniędzy, to możemy wejść na platformę YouTube i tam poszukać kanałów z bajkami po angielsku. Na kanale BabyFirst znajdziemy bajki dla najmłodszych dzieci. Z kolei jeśli nasza pociecha jest już trochę starsza, warto jest wejść na kanał Sesame Street. Od pewnego czasu w serwisie wprowadzono możliwość włączenia angielskich napisów. W serwisie YouTube można znaleźć wiele ciekawych bajek dla dorosłych.

Godną polecenia opcją jest platforma Disney+. Znajdziemy na niej kultowe produkcje, takie jak „Iniemamocni”, „Mulan” czy „Epoka Lodowcowa”. W menu platformy możemy w prosty sposób przestawić język polski na angielski.

Jak uczyć się angielskiego z bajek?

Podczas nauki języka angielskiego z bajek warto zapisywać sobie zdania wypowiadane przez postacie. Ułatwi to nam zapamiętanie słownictwa oraz naukę angielskiej gramatyki. Zapisane frazy można powtarzać na głos, żeby ćwiczyć wymowę słówek.

Dobrym pomysłem jest także włączenie angielskich napisów. Pomoże to nam zrozumieć treść bajki, nawet jeżeli nie usłyszymy kwestii wypowiadanych przez bohaterów. Wraz ze wzrostem naszego poziomu zaawansowania będziemy mogli zrezygnować z włączania napisów.

Istotną rzeczą, o której trzeba pamiętać w czasie nauki angielskiego z bajek, jest systematyczność. Regularne oglądanie bajek w obcym języku pomoże nam poprawić nasze umiejętności językowe. Warto narzucić sobie pewne zasady, np. ustalić, że oglądamy bajki po angielsku przynajmniej raz w tygodniu przez godzinę.

Uczenie się angielskiego z bajek razem z dziećmi

Bajki pomagają w nauce języka angielskiego również młodszym odbiorcom. Łączą w sobie naukę oraz zabawę, dzięki czemu dzieci są bardziej chętne, by zdobywać w ten sposób nowe umiejętności.

Nauka angielskiego z bajek razem z dziećmi wpływa korzystnie na więź rodzica ze swoją pociechą. Wspólne oglądanie sprawia, że najmłodsi widzą, iż jesteśmy nimi zainteresowani, a w tak młodym wieku jest to kluczowe dla samopoczucia, pewności siebie oraz rozwoju dziecka.

Przy oglądaniu bajki warto też zwracać uwagę na to, żeby dziecko powtarzało na głos to, co mówią bohaterowie. Takie ćwiczenia pozwalają na łatwiejsze zapamiętywanie poznanych słówek i zwrotów oraz już od najmłodszych lat zaznajamiają dziecko z danym językiem.

2 thoughts on “Strony z bajkami po angielsku. Jak uczyć się angielskiego z bajek?

  1. Odpowiedz
    jednorożec - 2022-08-11

    Super sprawa, nie wiedziałam, że pomyślałam, że bajki po angielsku są tak łatwo dostępne i że na prawdę warto włączać je dzieciom. Od dzisiaj wdrażam przyjemną naukę angielskiego maluchom ;p

  2. Odpowiedz
    Seru - 2022-08-17

    Najlepiej od razu puszczać dziecku bajku po angielsku, samo zacznie rozumieć z kontekstu. To dobrze działa na dzieciaki dwujęzyczne co mieszkają za granicą, nie wiem jak w innych przypadkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top