Zakupy, internet, własna firma

Osoba która pobiera bajki ze strony z bajkami dla dzieci

Strony z bajkami do pobrania. Skąd pobierać bajki dla dzieci?

Oglądanie bajek pomaga naszym dzieciom rozwijać wyobraźnię. Niestety czasem zdarzy się sytuacja, w której nie mamy dostępu do internetu na naszym tablecie lub komputerze. Rozwiązaniem tego problemu jest pobieranie bajek, aby potem można je było oglądać offline. W tym artykule dowiesz się, skąd pobierać bajki dla dzieci.

Skąd pobierać bajki dla dzieci?

Istnieje wiele stron, z których możemy ściągać bajki dla dzieci. Ciekawą ofertę prezentuje Netflix. Można z niego pobierać filmy, aby oglądać je potem w trybie offline. Niestety nie wszystkie bajki są udostępnione do pobrania. Wybrane tytuły mają zaznaczoną obok siebie ikonkę w postaci strzałki skierowanej grotem w dół.

Netflix w wyjątkowy sposób gromadzi bajki. Można je znaleźć w specjalnej strefie dla dzieci. Są tam zarówno nowe produkcje, jak i starsze, znane z kanałów telewizyjnych Jetix czy Nickelodeon.

Drugą stroną z bardzo bogatą ofertą bajek jest kolejna platforma streamingowa — Disney+. Można z niej pobierać produkcje zarówno na urządzenia mobilne, jak i na komputer. Warto jednak zaktualizować swoją przeglądarkę internetową do najnowszej wersji, żeby móc oglądać bajki w najwyższej jakości. Dobrze też sprawdzić na stronie Disney’a , czy nasza przeglądarka jest obsługiwana przez platformę.

Kolejną opcją na pobieranie bajek dla dzieci jest też ściąganie interesujących nasze dzieci produkcji z polskiej platformy Player. Po zalogowaniu się na tej stronie możemy pobrać wybrane filmy. Warto więc sprawdzić, czy bajka, którą chce zobaczyć nasze dziecko, jest udostępniona do ściągnięcia na nasze urządzenie.

Można również pobrać bajki dla dzieci z serwisu YouTube. Jest to możliwe za pomocą narzędzia YouTube Downloader. Warto pamiętać o tym, że mamy prawo pobrać bajkę na własny użytek, tylko w sytuacji, kiedy jest ona wrzucona na oficjalny kanał jej twórcy. Z kolei, kiedy widzimy, że jakiś prywatny użytkownik wrzucił dany film, wtedy jej pobranie jest nielegalne.

Jak dobierać bajki do wieku dziecka?

Po tym, jak dowiedzieliśmy się, z jakich stron możemy pobierać legalnie bajki dla dzieci, warto też wyjaśnić, w jaki sposób dobierać dane produkcje do wieku i potrzeb naszego dziecka.

Dla najmłodszych dzieci należy dobierać produkcje, które opowiadają bardzo proste historie. Z kolei w przypadku dzieci, które poszły już do przedszkola albo do szkoły podstawowej, można wybrać już bardziej skomplikowane historie, z niejednoznacznymi bohaterami i bardziej rozbudowaną narracją.

Warto też, żeby bajki niosły za sobą walor edukacyjny i nie zawierały zbyt wiele scen przemocy. Nie powinno się najmłodszym dzieciom puszczać filmów, w których bohaterowie biją się czy epatują agresywnym językiem. Dobrą opcją jest wejście na portal Common Sense Media. Jego twórcy oceniają bajki pod względem walorów edukacyjnych, dostosowania do wieku dziecka oraz oceny skali przemocy w nich przedstawianej.

Jeśli sami nie wiemy, jakie bajki powinniśmy dobierać do wieku dziecka, to warto skorzystać z opinii specjalistów. Psycholog dziecięcy czy pedagog mogą nam doradzić, w jaki sposób powinniśmy edukować dziecko poprzez bajki, które rozwijają wyobraźnię oraz doskonalą w naszych pociechach pozytywne cechy charakteru.

4 thoughts on “Strony z bajkami do pobrania. Skąd pobierać bajki dla dzieci?

 1. Odpowiedz
  Helena - 2022-07-15

  Z bajkami trzeba ostrożnie. Dzisiaj wręcz przekleństwem jest to, że jest do nich nieograniczony dostęp. Ale są tytuły, które z powodzeniem można puścić, jak chce się mieć chwilę dla siebie. U nas najczęściej Netflix i YouTube. Resztę muszę sprawdzić.

 2. Odpowiedz
  Marcin - 2022-08-02

  Ja od miesiąca korzystam z Disney+, to pierwsza platforma za którą rzeczywiście płacę 😛 ale musiałem, są marvele dla mnie, wszystkie bajki disneya i pixaira dla dzieciaka, a nawet się jakieś babskie seriale dla żony znajdą, polecam 😉

 3. Odpowiedz
  Ofreuaz - 2022-09-14

  Ja mam CDA i YT I mi to wystarcza. Nic więcej nie trzeba, nigdy się nie przekonałem do Netflixa.

  1. Odpowiedz
   FIILIP - 2023-03-26

   ja mam hbo max i yt. Dla dzieci jest duzo fajnych bajek i dla mnie duzo fajnych filmow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top