Zakupy, internet, własna firma

dziecko oglądające telewizję

Strony z bajkami – gdzie można oglądać bajki za darmo, a gdzie musisz zapłacić?

Bajki są świetną rozrywką zarówno dla starszych, jak i młodszych dzieci. Dobrze dobrany repertuar sprawi, że będą uczyć się nowych słów, a także właściwych postaw moralnych. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy bezpieczne strony z bajkami. Gdzie można oglądać bajki za darmo, a gdzie musisz zapłacić?

Bezpłatne strony z bajkami dla dzieci

Stosunkowo trudno znaleźć jest dobre darmowe strony z bajkami. W Internecie znajduje się bardzo dużo bezpłatnych witryn. Warto jednak pamiętać, że tzw. pirackie wersje znanych bajek dla dzieci mogą być niepełne. Dodatkowo strony te są niebezpiecznie – pojawiają się na nich reklamy, które mogą nie być odpowiednie dla młodszych widzów, a także stanowią zagrożenie dla komputera, który może zostać zainfekowany złośliwymi plikami pochodzącymi ze stron.

Bezpieczną platformą z darmowymi bajami jest TVP VOD, czyli platforma oferująca wideo na życzenie. Znajduje się tam specjalny katalog „Dla dzieci”. Bajki zostały posegregowane na kategorie „Bajki dla najmłodszych”, „Bajki dla nieco starszych”, „Programy”, „Filmy dla całej rodziny”. Warto zaznaczyć, ze przed poszczególnymi materiałami mogą wyświetlać się bloki reklamowe. Są one jednak stosunkowo krótkie. Część materiałów jest płatna.

Płatne strony z bajkami online

Dużo większy wybór można znaleźć, poszukując strony z bajkami i filmami, za które trzeba zapłacić. Nasza pierwszą propozycją jest znany chyba wszystkim Netflix. Już za 34 zł miesięcznie otrzymujesz nieograniczony dostęp do materiałów zamieszczonych w platformie. Można znaleźć tam bardzo bogatą ofertę bajek dla młodszych dzieci oraz starszych, a także seriale fabularne dla młodszych widzów oraz filmy familijne. Ponadto znajdują się tam bajki dla dzieci do pobrania, które można oglądać bez dostępu do Internetu na telefonie lub tablecie.

Kolejną dobrą stroną z bajkami, za którą trzeba zapłacić, jest HBO GO. Podobnie jak Netflix oferuje szeroką gamę programów, seriali i filmów, w tym bajek dla dzieci. W przypadku HBO GO cena jest niższa. Do skorzystania z platformy konieczne jest uiszczenie opłaty 24,90 zł na miesiąc. Dodatkowo HBO GO pozwala swoim abonentom na skorzystanie z 7-dniowego okresu próbnego. W tym przypadku także mamy możliwość pobrania bajek lub filmów dla dzieci na urządzenia mobilne.

Ciekawą propozycją strony z bajkami dla dzieci jest także Amazon Prime Video. Cena, która należy zapłacić za miesięczny dostęp do materiałów to 25,99 zł. Ogromną zaletą platformy jest 30-dniowy okres próbny, który pozwoli na dokładne zapoznanie się z ofertą bajek dla dzieci zamieszczoną w serwisie. Podobnie jak opisane wyżej strony umożliwia pobieranie bajek na urządzenia mobilne.

Warto pamiętać, że oferta poszczególnych stron różni się, ale część programów może być wspólna dla wszystkich platform. Warto zapoznać się z ich zawartością, by móc wybrać najlepszą stronę z bajkami dla swojego malucha.

Angielskie strony z bajkami

Bardzo wielu rodziców zainteresowanych jest nauką dzieci języka angielskiego od ich najmłodszych lat. W tym celu chętnie pokazują im bajki po angielsku. To bardzo dobry sposób na naukę nowych słówek i „osłuchanie się” z językiem. W Internecie można zaleźć wiele przydatnych materiałów. Warto wiedzieć, że płatne strony z bajkami i filmami mają możliwość zmiany języka produkcji na angielski, dlatego dziecko może oglądać ulubione bajeczki także w tym języku, ucząc się przy okazji nowych słówek.

1 thought on “Strony z bajkami – gdzie można oglądać bajki za darmo, a gdzie musisz zapłacić?

  1. Odpowiedz
    Fabian - 2021-12-17

    Puszczanie dzieciom bajek po angielsku to dobry pomysł, pod warunkiem, że będzie to urozmaicone. Sam puszczam dzieciakom bajki na HBO GO. Netflix też jest spoko:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top