Zakupy, internet, własna firma

Księgarnia

TOP 5: księgarnia internetowa, w której warto zamawiać książki i nie tylko

Niższe ceny, większy wybór, swoboda i elastyczność zakupów – to wszystko spowodowało, że coraz więcej osób korzysta z księgarni internetowych. Jakie są najpopularniejsze i czy można w nich zamawiać coś więcej niż tylko książki? Sprawdzamy.

  1. Empik
  2. Merlin
  3. Gandalf
  4. Bonito
  5. Livro

1. Empik

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych księgarni w Polsce jest Empik, który prowadzi zarówno sprzedaż stacjonarną, jak i internetową. Przy okazji ma to niemały wpływ na oszczędności podczas zakupów, ponieważ opcja wysyłki produktów do wybranego salonu Empik jest bezpłatna.

Ale zaczynając od początku. W Empiku kupisz książki, audiobooki, podręczniki, a do tego gry planszowe, zabawki, artykuły dla zwierząt, AGD, elektronikę, filmy, wyposażenie domu i ogrodu, a także kosmetyki! I choć Empik obecnie przypomina wielobranżowy internetowy sklep, książki wciąż stanowią jego trzon. Co więcej, ich wybór jest niemały, a lista bestsellerów należy do jednej z najchętniej sprawdzanych.

Mając kartę Empik, można liczyć na dodatkowe zniżki i kupony. Ostatnio jest też możliwość wstąpienia do klubu Empik Premium i cieszenia się specjalnymi rabatami dostępnymi tylko dla jego członków. A jak wyglądają konkurencyjne księgarnie?

2. Merlin

Merlin, tak jak i każda z następnych propozycji, jest księgarnią internetową. To, co ją wyróżnia, to konkurencyjne ceny, nierzadko najniższe na rynku (a w większości przypadków niższe, niż w Empiku). Tylko trzeba pamiętać o kosztach dostawy. Choć te wcale nie muszą być tak wysokie. Zwykle wynoszą ok. 10-15 zł. Z darmowej dostawy można skorzystać po przekroczeniu określonej kwoty zamówienia. Niestety, ta od pewnego czasu jest sukcesywnie zwiększana, i obecnie wynosi min. 149 zł.

Merlin, tak jak Empik, oferuje nie tylko książki. Możesz tam kupić zabawki, gry, artykuły papiernicze oraz produkty urodowe, wyposażenie domu.

3. Gandalf

Gandalf, choć jest księgarnią internetową, umożliwia bezpłatny odbiór osobisty zamówienia w swojej siedzibie w Łodzi. Osoby, które nie mają możliwości skorzystania z takiej opcji, zapłacą od 7 zł za dostawę.

Asortyment księgarni Gandalf niewiele różni się od poprzednich propozycji – standardowo kupisz tam książki, ebooki i audiobooki, filmy i muzykę, ale też gry/zabawki oraz artykuły papiernicze. Gandalf ma również dział „drogeria”.

4. Bonito

Kolejną księgarnią internetową wartą uwagi jest Bonito. Co ciekawe, oferuje nie tylko sprzedaż detaliczną, ale również hurtową. Możliwy jest darmowy odbiór osobisty w jednym z wielu punktów zlokalizowanych w całej Polsce. Koszty wysyłki zaczynają się natomiast od 8 zł.

W Bonito znajdziesz szeroki wybór książek, audiobooków, filmów, a także płyt muzycznych. Mniej typowy asortyment to zabawki, puzzle, gry planszowe oraz artykuły papiernicze i biurowe. Mimo wszystko jednak księgarnia ta pozostaje przy „tradycyjnym” modelu działalności, rezygnując z tego, co jest domeną drogerii czy sklepów ze sprzętem AGD.

5. Livro

Na koniec chcemy jeszcze przedstawić księgarnię Livro, którą tak jak Bonito, można nazwać bardziej „konserwatywną” w doborze asortymentu. W praktyce więc klient znajdzie tam dokładnie to, czego po księgarni można się spodziewać, a więc książki, muzykę, filmy. No i jeszcze zabawki dla najmłodszych.

Tradycyjnie napiszemy też o warunkach dostawy. A jest o czym pisać, bo w Livro przesyłka jest najtańsza – zaczyna się od 5 zł. Można skorzystać też z opcji odbioru osobistego w jednym z punktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top