Zakupy, internet, własna firma

Telewizja i filmy

Strony z filmami dla dzieci w internecie – gdzie oglądać bajki i filmy online?

Telewizor nie jest jedynym miejscem, gdzie można oglądać filmy i bajki, zwłaszcza że ogranicza on nas jedynie do programu ustanowionego odgórnie przez stację telewizyjną. Więcej możliwości daje nam pod tym względem internet, gdzie z powodzeniem można samodzielnie wybierać, co chce się oglądać. Gdzie w takim razie szukać filmów i bajek dla dzieci? Które strony są godne polecenia?

Filmy i bajki online dla dzieci – warto szukać w internecie?

Jak najbardziej warto szukać filmów i bajek w sieci, a to tej prostej przyczyny, że mamy znacznie większy wybór niż to, co oferują nam standardowe kanały telewizyjne. Nie jesteśmy ograniczeni przez program, a także możemy puścić je o dowolnej porze. W obecnych czasach mamy naprawdę szeroki wybór stron, z których można skorzystać i dotyczy to zarówno platform płatnych, jak i darmowych, choć tych drugich jest mniej i są regularnie usuwane z sieci na mocy ochrony praw autorskich.

Netflix, Plyer, VODPL, Disney+, Ipla to tylko przykłady najpopularniejszych, choć jednocześnie i płatnych. Do tego dochodzi też co najmniej kilka stron darmowych jak CDA (z możliwością dopłaty) czy strony typu kreskoweczki.pl. Z oczywistych względów, darmowych stron jest jednak niewiele i stopniowo się kurczą.

Netflix z filmami i bajkami dla dzieci

Filmy i bajki dla dzieci znajdziesz również na Netflix (o kosztach przeczytasz na mangopress.pl), gdzie już od dłuższego czasu lista produkcji adresowanych do najmłodszych systematycznie rośnie. Nie zawsze jednak tak było, ponieważ z początku platforma ta oferowała w znacznej większości produkcje przeznaczone dla nieco starszych odbiorców.

Polityka firmy jednak znacząco uległa zmianie i widać to dziś, po naprawdę dużym wyborze tytułów dla dzieci i młodzieży, wśród których można znaleźć zarówno dobrze znane kinowe produkcje, jak i te mniej znane oraz rzecz jasna i te stworzone bezpośrednio przez Netlix. Na fali rozwoju technologii VOD, konkurencja na rynku staje się coraz większa, a co za tym idzie, dotarcie do szerszej grupy odbiorców jest tu podstawą.

Spiderman zwisający nad komputerem

Player z produkcjami dla dzieci

Player to platforma VOD należąca do TVN. Na swojej stronie mają wyróżnioną zakładkę „dla dzieci”, gdzie można znaleźć pokaźną listę bajek, w tym także dostęp do licznych kanałów, jak Disney Chanel czy Junior. Większość produkcji przeznaczona jest przede wszystkim dla najmłodszych, choć starsze dzieci i młodzież także mogą znaleźć coś dla siebie, choć trzeba przyznać, że nie jest tego aż tak dużo. Jest to serwis płatny, w którym konieczne jest regularne uiszczanie abonamentu.

Bajki online za darmo i płatne (player.pl/filmy-online/bajki,11,c) będą więc doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu z dziećmi, dlatego warto pomyśleć o takiej opcji.

Co dla dzieci proponuje Ipla?

Serwis VOD, jakim jest Ipla, należąca do Cyfrowego Polsatu, także ma w zanadrzu tytuły dedykowane dla dzieci, młodzieży, jak i całej rodziny. Umożliwia dostęp do telewizji na żywo i dużej ilości kanałów, a w tym także po poszczególnych filmów i bajek. Często są to popularne tytuły, zarówno znane z sal kinowych, jak i małych ekranów – bajki, filmy fabularne oraz serialne dla dzieci i młodzieży. Tak jak w pozostałych przypadkach, jest to platforma płatna.

Płatne czy darmowe serwisy z bajkami online?

Wymienione wyżej serwisy są tylko przykładem znacznie dłuższej listy. To, co jednak łączy je wszystkie to fakt, iż są one płatne, to znaczy, że żeby oglądać dostępne na nich tytuły, konieczne jest wykupienie pakietu abonamentu. Plusem jest nieograniczony dostęp do zawartości stron, brak reklam, a także swoboda korzystania bez obawy o stabilność wyświetlanego obrazu.

W sieci można znaleźć jeszcze kilka darmowych serwisów, jednak jest ich coraz mniej, dodatkowo, choć często mają duży wybór tytułów, nigdy nie ma się pewności czy nagranie będzie działać, jak również należy też liczyć z ograniczeniem w postaci reklam i wolniejszego ładowania. Z tego też względu serwisy typu Netflix, Player, Ipla czy HBO GO i wiele innych ma nad nimi sporą przewagę. Być może niedługo na polskim rynku zacznie działać także Disney+, który, póki co, choć zawiera bogatą ofertę, nie jest jeszcze dostępny dla użytkowników z naszego kraju.

Mimo wszystko szukając filmów i bajek dla dzieci mamy naprawdę duży wybór. To, na co się zdecydujemy, będzie zależało, która z ofert bardziej odpowiada naszym oczekiwaniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top