Zakupy, internet, własna firma

Pisanie na klawiaturze

Ogłoszenia rzeczy używanych, gdzie najlepiej dodać ogłoszenie? Zasięg, opłaty, popularność

Sprzedaż rzeczy używanych wciąż cieszy się dużą popularnością. To jeden ze sposobów na to, by pozbyć się zalegających w domu przedmiotów i dodatkowo na tym zarobić. Tak też można kupić coś dla siebie. Coraz więcej osób przekonuje się do tego, by odejść od trybu życia nastawionego na konsumpcjonizm. Zamiast kupować coś nowego i drogiego, lepiej zdecydować się na używaną rzecz w dobrym stanie i w atrakcyjnej cenie. A gdzie można pozbyć się niepotrzebnych już ubrań, mebli, zabawek i innych akcesoriów? Poniżej przedstawiamy, gdzie warto dodać ogłoszenie o sprzedaży.

Sprzedajemy.pl

Na czele listy znajduje się sprzedajemy.pl. To platforma dla sprzedających i kupujących. Często jest wymieniana jako alternatywa dla płatnych portali aukcyjnych. Na sprzedajemy.pl ogłoszenia są całkowicie darmowe, płaci się jedynie za dodatkowe opcje, np. za anons oznaczony jako pilny, gdy ma on mieć zasięg ogólnopolski, a nie lokalny, gdy oferta ma pojawić się na stronie głównej itp. Ogłoszenia najczęściej wystawiają osoby prywatne. Odbiór towaru i płatność odbywa się przez kontakt osobisty. Platforma ta ma cieszy się dużą popularnością ze względu na lokalność. Sprzedać i kupić przedmiot można w tym samym województwie czy nawet mieście. Nie trzeba więc tracić czasu i pieniędzy na przesyłki. Umówić się z drugą osobą na odbiór można w dowolnym terminie i miejscu.

Olx.pl

Olx.pl to popularna platforma z ogłoszeniami lokalnymi. Nie do końca jest ona jednak darmowa. Bezpłatne anonse można dodać w takich kategoriach jak Moda, Sport i Hobby, Dla Dzieci, Zwierzęta czy Muzyka i Edukacja. Przykładowo, dodanie ogłoszenia o sprzedaży auta osobowego to wydatek od 24,99 zł do 39,99 zł w przypadku płatności online. Płatne są także anonse z nieruchomościami, pracą i usługami. Ich opłaty zależą od konkretnej podkategorii. Przed wystawieniem używanych rzeczy na sprzedaż warto zapoznać się z cennikiem dostępnym na stronie.

Gumtree.pl

Gumtree.pl to kolejna platforma, na której można dodać ogłoszenia rzeczy używanych. W większości publikowanie anonsów jest darmowe, wyjątkiem jest kategoria Oferty pracy. Zapłacić można natomiast za dodatkowe usługi, np. za wypromowanie ogłoszenia. Odbywa się to za pomocą karty kredytowej, debetowej lub przez przelew bankowy. Gumtree.pl, podobnie jak sprzedajemy.pl i olx.pl to rozbudowana platforma, która podzielona jest na wiele kategorii i podkategorii. Bez problemu każdy może wystawić na sprzedaż jakąkolwiek używaną rzecz, którą Kupujący odbierze osobiście w umówionym miejscu.

Gratka.pl

Gratka.pl również daje możliwość publikowania ogłoszeń lokalnych z  rzeczami używanymi. W większości można to zrobić bez opłat, co cenią sobie użytkownicy. Bezpłatne anonse dotyczą kategorii Zwierzęta, Dla dziecka, Moda damska i męska, Społeczności, Dom i ogród, Rolnictwo, Elektronika, Antyki, kolekcje, rękodzieła, Usługi, Maszyny, Sport i rekreacja, Nauka i rozrywka, Noclegi i turystyka. Płatne są ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości (od 49 zł), motoryzacyjne (od 19,95 zł) i oferty pracy (od 39,95 zł). Kupujący odbiera rzeczy osobiście po kontakcie ze Sprzedawcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top