Zakupy, internet, własna firma

Ile zarabia bloger? Czy na blogu możesz zarobić?

Blogi to obecnie stały element świata internetowego. Dla każdego jego właściciela oznacza coś innego i każdy zakłada go w innym celu. Do wyrażania własnych myśli, światopoglądu lub aby zarobić. Prowadzenie własnego bloga jako działalności zarobkowej jest coraz częściej obserwowanym zjawiskiem. Czy faktycznie można na tym zarobić? Ile zarabia bloger w Polsce? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Kim jest bloger?

Jest to osoba, która publikuje treści w internecie. W swojej początkowej fazie były to tylko teksty, lecz teraz są to również filmiki, pliki audio lub zdjęcia. Powinny być to treści unikalne, odzwierciedlające przekonania, poglądy oraz opinie ich autora. Głównym założeniem bloga jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Kiedyś, prowadzenie bloga ograniczało się jedynie do pisania artykułów. Obecnie jego znaczenie jest znacznie szersze. Bloger swoje treści publikuje nie tylko na specjalnie stworzonej do tego stronie, ale może używać do tego także Facebooka lub Youtube. Również sama nazwa bloger ewoluowała i dzisiaj taką osobę nazywa się influencer, od angielskiego influence oznaczające wpływ na kogoś lub na coś. Bloger publikowanymi treściami, poglądami i nastawieniem do świata wpływa na innych ludzi, zyskując ich poparcie.

Jak zostać blogerem

Blogerem może zostać każdy, nie ma tu żadnych ograniczeń. Trzeba tylko wiedzieć, że wbrew pozorom jest to łatwe zadanie. Tworzenie treści, montaż zdjęć i filmików pochłania bardzo dużo czasu i energii. To wszystko jest jednak konieczne, aby powstał wartościowy materiał, który zachęci odbiorcę do obejrzenia, zapoznania się i sięgania po kolejne. Zanim założysz swój kanał, najpierw zastanów się, o czym mógłby być. Pomyśl, jakie są twoje największe zainteresowania itp. Niech będzie on odzwierciedleniem samego ciebie. To doda mu autentyczności i prawdziwości. Prześledź również konkurencję pod tym kątem, ile osób opisuje już dany temat i czy jest zainteresowanie. Blogerów obecnie nie brakuje i stale przybywa nowych, dlatego tak ważne jest, aby czymś się wyróżniać na ich tle.

Mężczyzna przy komputerze

Ile zarabia bloger?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ta kwestia jest zależna od zasięgu danego bloga, ilości obserwujących go odbiorców oraz tematyki. Dużo łatwiej zarabia się na blogach poświęconych finansom, mniej na stronach o modzie a jeszcze mniej o tematyce lifestylowej. Dlatego zakładając bloga, trzeba wykazywać się dużą dawką cierpliwości, gdyż potrzeba trochę czasu, aż blog zaistnieje w rzeczywistości internetowej i zyska popularność. Budowanie jego zasięgu to czasochłonne i trudne zadanie. Tylko nielicznym udaje się osiągnąć kolosalne zarobki. Niekiedy potrzeba nawet całych lat, aby blog został zauważony np. przez firmy reklamowe, które będą płacić za publikowanie ich produktów czy wspomnienie o nich w treści określonego posta. Nie należy się zniechęcać, tylko stale budować swojego bloga, dodając nowe pomysły i stale go uatrakcyjniać.

Zaspokajając jednak ciekawość, co do kwestii wysokości zarobków na blogu, to średnio można na tym zyskać od 500 zł do nawet 10 000 zł miesięcznie. Te wysoki zarobki dotyczą blogerów, którzy zyskali już dużą popularność w sieci, mają bardzo liczne grono odbiorców i chętnie zgłaszają się do nich firmy reklamowe z ofertą współpracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top