Zakupy, internet, własna firma

Album ze zdjęciami

Rodzaje albumów i ramek na zdjęcia – co wybrać do różnych zdjęć?

Chociaż coraz częściej odchodzi się już od tradycyjnych zdjęć na rzecz przechowywania ich w formie cyfrowej na nośnikach, wciąż nie brakuje osób, które cenią sobie wspomnienia wydrukowane na lśniącym papierze. Najczęściej uwieczniają one ważne chwile jak śluby, komunie, chrzciny, narodziny, ale i podróże. W jakich więc albumach i ramkach warto zaprezentować wykonane zdjęcia?

Rodzaje albumów na zdjęcia

Albumy na zdjęcia dostępne są w wielu formach. Najczęściej różnią się one między sobą sposobem wykonania, wielkością i rodzajem umieszczania wydruków. Najczęściej wybierane są albumy z foliowymi wkładkami. Ich okładki są usztywniane, a wewnątrz mnóstwo jest ofoliowanych stron. W te gotowe wkładki należy włożyć zdjęcia. Takie albumy mogą pomieścić nawet setki fotografii.

Są jeszcze albumy do przyklejania zdjęć. Te były popularne wiele lat temu, kiedy fotografie przyklejało się do stron albumu na klej. Obecnie takie albumy wciąż są dostępne, dziś można zdjęcia przyklejać na taśmę. Nie ma tu sztywnego schematu umieszczania fotografii, dzięki układanie ich odbywa się według naszego pomysłu. Jest jednak jeden minus. Uzupełnianie takiego albumu jest bardziej czasochłonne, bo każde zdjęcie trzeba podkleić.

Wyróżnić można jeszcze albumy – jamniki. Charakterystyczna jest ich długość. Albumy te to rozkładane konstrukcje. Często stosowane są do prezentowania zdjęć ślubnych. Niestety takie albumy nie pomieszczą wielu zdjęć.

Jak wybrać album na zdjęcia?

Wybierając album na zdjęcia, należy kierować się głównie jego wymiarami i maksymalną liczbą zdjęć, jakie się w nim pomieszczą. Najczęściej kupowane są albumy w formacie A4 lub A5, które mają miejsce dla 100 lub 200 zdjęć. Istotny jest też format fotografii. Warto sprawdzić, czy wybrany album przeznaczony jest dla zdjęć 9×13 cm, 10×15 cm czy dla jeszcze większych. Nie bez znaczenia jest również okładka. Ta warto by była solidna i usztywniona. Dzięki temu album nie zniszczy się podczas lat użytkowania.

Jakie są rodzaje ramek na zdjęcia?

Ramki na zdjęcia to jedna z najpopularniejszych dekoracji ściennych i stojących. Dostępne są one w wielu rodzajach, najczęściej wyróżnia się ramki pojedyncze i multiramki, ramki wiszące i stojące, ramki pionowe i poziome, ramki drewniane, szklane lub metalowe, ramki na zdjęcia z klamerkami itd. W wyborze takich dekoracji najważniejsze jest to, do jakiego pomieszczenia są one przeznaczone i jaki wystrój tam dominuje. Inne ramki zawisną w salonie, a inne w pokoju dziecięcym lub gabinecie.

Nowoczesne albumy i ramki na zdjęcia

W dobie cyfryzacji warto wyróżnić fotoksiążki. One przypominają albumy ze zdjęciami, jednak w całości są wydrukowane. Można samodzielnie edytować zdjęcia, przyciąć je, dodać do nich komputerowo naklejki, zabawne podpisy itp. Całość będzie wyglądała jak książka z pięknie wydrukowanymi fotografiami.

Nowoczesne są także cyfrowe ramki na zdjęcia. Przypominają one nieco tablety. Na ekranie wyświetlają się wybrane fotografie, które przypominają o pięknych momentach w naszym życiu. Takie ramki mogą być zasilane sieciowo lub bezprzewodowo, przez regularne doładowywanie akumulatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top