Zakupy, internet, własna firma

Pilot w dłoni

Filmy, seriale, muzyka online — gdzie oglądać, słuchać?

Popularność filmów, seriali i muzyki online stale rośnie. Możliwości, gdzie można oglądać produkcje wideo lub słuchać muzyki w sieci jest wiele, niektóre z nich są płatne, inne nie. To, na jaką platformę się zdecydujemy, może mieć wpływ np. na zakres oferty. Gdzie więc można znaleźć filmy, seriale i muzykę w Internecie?

Filmy i seriale w Internecie

Stron, na których pojawiają się nowe lub kultowe produkcje wideo nie brakuje. Nie jest już konieczne posiadanie do tego telewizora, wystarczy urządzenie mobilne typu laptop, tablet czy smartfon, serwisów z wideo na życzenie wciąż przybywa. Wśród nich króluje Netflix, który już od kilku lat zdominował rynek platform streamingowych. Na jego korzyść jest przede wszystkim ogromna oferta. Na stronie wiele jest seriali i filmów z różnych krajów, nie tylko z USA czy Wielkiej Brytanii. Dostępne są także produkcje niszowe, coraz więcej pojawia się polskich tytułów. Jakie filmy warto obejrzeć online podpowiada publikacja: faar.pl/10-najlepszych-filmow-opartych-na-faktach. Niektóre z nich można znaleźć na Netflixie. Aby z niego skorzystać, konieczne jest wybranie abonamentu. Wersja podstawowa kosztuje 34 zł, standard 43 zł, a premium 52 zł.

Kolejną opcją jest HBO GO. Oferta jest nieco mniejsza niż w przypadku Netflixa, jednak na platformie również pojawiają się często nowe produkcje, zarówno zagraniczne, jak i polskie. Na plus jest cena, za miesiąc użytkowania należy zapłacić 19,90 zł.

Filmy i seriale online oraz koncerty to także Player.pl, serwis należący do Grupy TVN. Dostępne są tam produkcje nie tylko tworzone przez tę stację, ale też inne, zarówno zagraniczne, jak i polskie. Wiele nagrań na Player.pl obejrzeć można za darmo, jedynym wymaganiem jest zgoda na pojawiające się reklamy, inne filmy, np. nowe, włączyć można po wykupieniu abonamentu. Cena jest zróżnicowana od tego, na jaki pakiet i dostęp do kanałów się zdecydujemy. Podstawowy to wydatek zaledwie 10 zł miesięcznie. Możliwe jest także obejrzenie wybranego filmu odpłatnie.

Oprócz tych platform dostępne są jeszcze inne możliwości. Wśród nich wymienia się strony zyskujące na popularności, czyli cda.pl, chili.com czy cineman.pl.

Muzyka w sieci

Platform streamingowych z muzyką jest równie dużo. Nie trzeba już zamawiać płyt CD, by móc posłuchać piosenek ulubionych wykonawców. Plusem korzystania z takich platform jest jeszcze to, że oferta jest zróżnicowana, dotyczy niemal wszystkich gatunków muzycznych. W dodatku nową płytę danego artysty można przesłuchać już w dniu premiery. Wiele z tych platform umożliwia także tworzenie własnych playlist, pobieranie utworów i odsłuchiwanie ich w trybie offline, np. podczas podróży samolotem lub w miejscu o słabym zasięgu. Z jakich stron i aplikacji z muzyką warto skorzystać?

Jednym z popularniejszych serwisów jest Spotify. Jego oferta jest ogromna, dostępne są tam zarówno wydania znanych, czołowych artystów, jak i tych bardziej niszowych. Spotify działa w przeglądarce i w aplikacji. Możliwe jest korzystanie z wersji darmowej, jednak jest ona nieco ograniczona i zawiera reklamy. Standardowe konto dla jednej osoby to wydatek 19,99 zł miesięcznie.

Na popularności zyskuje też TIDAL i Deezer. One również są płatne, wersja standardowa to 19,99 zł co miesiąc. Tańszą, a właściwie darmową alternatywą dla takich platform pozostaje YouTube, gdzie można słuchać piosenek i oglądać teledyski. Możliwe jest również przejście na wersję premium, w której nie ma reklam, a muzyki można słuchać offline i w tle. Taka usługa to wydatek 23,99 zł miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top