Zakupy, internet, własna firma

Chłopak przed ekranem

Netflix — ile kosztuje? Jak płacić za Netflix?

Netflix to popularna platforma streamingowa, za której pośrednictwem można uzyskać dostęp do wielu filmów i seriali. Warunkiem korzystania z takiej wypożyczalni online jest opłacanie abonamentu. Netflix jest obecnie dostępny prawie na całym świecie, w tym również w Polsce. Jakie pakiety są dostępne w ofercie Netflix? Jak można płacić za dostęp do biblioteki Netflix?

Netflix – co warto wiedzieć?

Netflix to internetowa wypożyczalnia filmów i seriali. W bazie dostępnych jest wiele tysięcy produkcji z różnych krajów świata, w tym również z Polski. Użytkownicy Netflixa w każdej chwili mogą odtworzyć ulubiony film lub serial. Konieczne jest jednak opłacanie abonamentu. Jeszcze do niedawna można było skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego, który trwał 30 dni. Obecnie Polacy, którzy chcą założyć konto na Netflixie, nie mają już takiej możliwości i od razu muszą zdecydować się na jeden z trzech pakietów.

Ile kosztuje Netflix?

Po bezpłatnym miesiącu użytkownik Netflixa ma do wyboru kilka pakietów. Pierwszy z nich to plan podstawowy za 34 zł miesięcznie. Decydując się na niego, możemy oglądać Netflixa na komputerze, telewizorze, tablecie czy telefonie. Otrzymujemy dostęp do nieograniczonej biblioteki mediów. Podczas korzystania z pakietu podstawowego, oglądać filmy, seriale i programy można tylko na jednym urządzeniu w tym samym czasie. Jest więc to oferta skierowana tylko do jednej osoby.

Drugi pakiet to plan standard za 43 zł miesięcznie. Osoby, które się na niego zdecydują, mogą oglądać produkcje w jakości HD. Więcej jest również ekranów do jednoczesnego oglądania. W tym samym czasie z danego konta będą mogły korzystać dwie osoby.

Najdroższy jest trzeci plan – premium. Należy płacić za niego 52 zł co miesiąc. Decydując się na ten pakiet, otrzymujemy możliwość oglądania filmów i seriali w tym samym czasie na czterech urządzeniach i to w jakości Ultra HD. Na ten plan często decydują się rodziny lub grupy znajomych, którzy współdzielą konto na Netflix.

Laptop z Netflixem

Jak założyć konto Netflix?

Założenie konta w serwisie Netflix jest proste. Należy zacząć od wybrania planu abonamentu, a następnie utworzyć konto, podając adres e-mail i hasło. W tym momencie następuje rejestracja, po której należy zdecydować się na formę rozliczania. Wybrać można płatność za pomocą karty debetowej, kredytowej lub Paypal. Możliwe jest również zrealizowanie karty podarunkowej.

Netflix – dlaczego warto?

Wiele osób rezygnuje obecnie z oglądania telewizji na rzecz właśnie takich internetowych wypożyczalni. Z Netflixa warto korzystać przede wszystkim, ponieważ ma bogatą ofertę filmów, seriali i programów z całego świata. Decydując się na pakiet standardowy lub premium, możemy oglądać je w wysokiej jakości, także na dużym ekranie. Wygodny jest również system rozliczeń. Właściwie nie trzeba o tym pamiętać, wystarczy „podpiąć” konto pod kartę kredytową lub debetową. Zaletą Netflixa jest też to, że można z niego korzystać w trybie offline. Wybrane filmy czy odcinki seriali można wcześniej pobrać i oglądać je np. podczas podróży, bez konieczności włączania Internetu.

Nie tylko Netflix

Nie można jednak zapominać, że Netflix to nie jedyna platforma VOD. Do jej głównych konkurentów należy HBO GO, a także coraz bardziej popularny Player.pl, dzięki któremu możemy zobaczyć nie tylko filmy i seriale, ale również inne programy stworzone przez stację TVN. Z kolei HBO GO przyciąga nowymi serialami, takimi jak popularny ostatnio Czarnobyl czy Outsider. Alternatywy dla Netflixa to także Ipla, Amazon Prime Video czy nieco mniej popularny w Polsce Sky TV, gdzie oprócz filmów i seriali mamy dostęp do kanałów telewizyjnych, takich jak m.in. Fox, National Geographic czy Disney Junior.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top