Zakupy, internet, własna firma

Laptop i myszka na stole

TOP 6 antywirusów na komputer

Antywirusy to programy, które zapewniają naszym komputerom bezpieczeństwo, szczególnie podczas korzystania z Internetu. Dzięki nim możemy uniknąć zainfekowania wirusami, złośliwym oprogramowaniem czy programami szpiegującymi. Nie każdy antywirus chroni jednak urządzenie w 100%. Jaki więc program zabezpieczający warto kupić? Przedstawiamy wybrane antywirusy, na które warto zwrócić uwagę.

Bitdefender Total Security 2019

Bitdefender Total Security wielokrotnie był nagradzany za skuteczność. Głównie z racji na szereg funkcji, które pomagają w ochronie komputera. Antywirus przede wszystkim skanuje system i pliki, wykrywa przestarzałe oprogramowanie, sygnalizuje o słabych hasłach sieciowych, monitoruje działające aplikacje. Decydując się na Bitdefender Total Security w abonamencie, otrzymujemy niszczarkę plików, menedżera haseł i moduł antykradzieżowy.

Kaspersky Free

Kaspersky Free to darmowa wersja popularnego antywirusa od naszego wschodniego sąsiada. Program ten jest często nagradzany i wyróżnia się wysoką skutecznością. Zapewnia podstawową ochronę przed wirusami, phishingiem, oprogramowaniem szpiegującym i niebezpiecznymi stronami. Dostępnych jest kilka rodzajów skanowania, również nośników zewnętrznych. Kaspersky Free dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Avast Free Antivirus

Avast dostępny jest w wersji darmowej i płatnej. To popularny antywirus wśród polskich użytkowników. W testach skuteczności osiąga on bardzo dobre wyniki. Wyróżnia się również wieloma dodatkowymi funkcjami, np. ochroną przeglądarki czy menedżerem haseł. Wadą jest natomiast ciągłe namawianie do wybrania wersji komercyjnej, co niektórych może irytować.

Avira Antivirus

Avira Antivirus to kolejny darmowy program do ochrony komputera. Osiąga wysokie oceny w testach skuteczności, gorzej jest natomiast z wydajnością. Avira często jest aktualizowana, co jest zaletą tego programu. Dobrze radzi sobie z wykrywaniem takich zagrożeń jak trojany, malware, wirusy i spywre. Avira może być instalowana również na starszych komputerach, nie ma dużych wymagań sprzętowych i wyróżnia się prostym interfejsem.

ESET Internet Security

ESET dostępny jest w bezpłatnej wersji testowej oraz w wersji płatnej. Jest prosty w obsłudze, ma przyjazny interfejs i wiele przydatnych funkcji. Antywirus zabezpiecza przeglądarkę podczas wykonywania przelewów internetowych i przy korzystaniu z e-portfeli. Program ten wyróżnia się dużą skutecznością. Chroni przed wirusami, phishingiem, malware, ma wbudowany moduł antywłamaniowy.

360 Total Security

360 Total Security to bezpłatny antywirus dla użytkowników indywidualnych. Dostępny jest jedynie w angielskiej wersji językowej. Jak na darmowy program zabezpieczający, osiąga dobrą skuteczność. Wykrywa szkodliwe oprogramowania i wirusy, chroni komputer w czasie rzeczywistym, sprawdza bezpieczeństwo stron internetowych i pobieranych plików. Program 360 Total Security to również narzędzie pomocne w optymalizacji i przyspieszaniu komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top