Zakupy, internet, własna firma

kasa fiskalna w przychodni

Jaka kasa fiskalna dla lekarza, stomatologa, przychodni?

Obowiązek ewidencji dokonywanych transakcji przy wykorzystaniu kasy fiskalnej ciąży na lekarzach wszystkich specjalizacji, dentystach i weterynarzach pełniących prywatną praktykę. Warto więc wiedzieć, co mówią aktualne przepisy w tej kwestii i jaką wybrać kasę fiskalną dla lekarza.

Kasa fiskalna w gabinecie lekarskim – czy jest konieczna?

Zmieniające się uregulowania prawne dotyczące obowiązku rejestracji świadczonych usług lekarskich i stomatologicznych generują konieczność dostosowania się do obowiązujących przepisów w branży medycznej. Od stycznia 2018 roku wszyscy lekarze i stomatolodzy, którzy oferują pomoc medyczną w prywatnych gabinetach już od pierwszego przyjętego pacjenta są zobowiązani do ewidencji pobrania opłaty na kasie fiskalnej.

Do końca 2020 roku lekarze rozpoczynający prywatną praktykę mogą jeszcze zakupić urządzenie z elektroniczną kopią paragonu lub kasę online. Jednak trzeba pamiętać, że zgodnie z zapisem art. 145b ust. 1 pkt. 3 lit. d Ustawy o VAT jedynie do 31 grudnia 2020 roku branża medyczna może korzystać z kas starego typu. Już od 1 stycznia 2020 roku lekarze i dentyści będą mogli wykorzystywać wyłącznie kasy online, dlatego warto rozważnie wybierać sprzęt do nowego gabinetu.

Jaka kasa fiskalna dla lekarza, stomatologa?

Kasa fiskalna online staje się obecnie nieodłącznym elementem wyposażenia gabinetów medycznych. Urządzenie dostosowane jest do pracy mobilnej, umożliwia komunikację sprzętu z Centralnym Repozytorium Kas. Specyfika pracy lekarza każdej specjalizacji, lekarza dentysty jest odmienna od rzeczywistości, w której funkcjonują inni przedsiębiorcy. Dlatego kasa fiskalna w przychodni musi spełniać określone wymagania, tak by była praktyczna w codziennej pracy. Kasy fiskalne dla lekarzy można kupić online na mojafiskalna.pl, gdzie znajdziemy szeroki wybór urządzeń dedykowanych branży medycznej. To funkcjonalne urządzenia, które sprawdzają się zarówno podczas pracy w gabinecie, jak i podczas wizyt domowych u pacjenta.

Nowoczesna kasa fiskalna internetowa dla lekarza musi posiadać szerokie właściwości użytkowe. Powinna szybko integrować się z dowolnym oprogramowaniem informatycznym i stwarzać możliwość natychmiastowego wydruku paragonu. Z uwagi na fakt, że przestrzeń gabinetów lekarskich wymaga wysokich standardów higienicznych, dobrze jeżeli kasa online w przychodni wyposażona jest w antybakteryjną obudowę z jonami srebra. Takie rozwiązanie uniemożliwia namnażanie się bakterii, zmniejsza ryzyko przenoszenia ich na dłoniach, co redukuje ryzyko infekcji.

Kasa fiskalna dla lekarza – jaka najlepsza?

Najlepsza kasa online dla lekarza i stomatologa to taka, którą można obsługiwać również w rękawiczkach, specjalna powłoka umożliwia pracę w każdych warunkach. Dobrze jeżeli ilość i wielkość przycisków można dowolnie zmieniać, dzięki czemu urządzenie dostosowuje się do indywidualnego sposobu pracy osoby obsługującej. Nie bez znaczenie jest też kolor kasy internetowej dla branży medycznej. Kasy online dla lekarzy w białym kolorze doskonale współgrają z wyposażeniem wnętrz gabinetów i barwą lekarskiego fartucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top