Zakupy, internet, własna firma

Karta płatnicza i portfel

Jak kupować na Aliexpress?

Zakupy na AliExpress stały się w ostatnich latach bardzo popularne. Szacuje się, że na platformie zakupy zrobiło już przeszło 5 milionów Polaków. Skąd taki fenomen? Przede wszystkim w niskich cenach. Polaków nie odstrasza to, że zamówiony produkt może wyglądać zupełnie inaczej niż na zdjęciach i że mogą czekać na niego kilka miesięcy. Jak więc kupować na AliExpress?

Czym jest AliExpress?

AliExpress należy do grupy Alibaba Group. Jest to chiński holding zajmujący się branżą e-commerce. AliExpress to odpowiednik znanego w Polsce serwisu Allegro, z tym że zlokalizowany jest w Chinach, co wydłuża czas dostawy. Na platformie znaleźć można produkty z różnych kategorii. Są ubrania, elektronika, dekoracje, biżuteria, zabawki, akcesoria sportowe, pielęgnacyjne, narzędzia itp. Podane ceny są w dolarach (można je zmienić na złotówki), a polskie opisy produktów dalekie są od stylistycznej poprawności. Na korzyść jest jednak cena. Za podobne produkty w Polsce należy zapłacić więcej, dotyczy to w szczególności elektroniki. Pytanie tylko, czy nie są to towary gorszej jakości?

AliExpress – od czego zacząć?

Przede wszystkim zaglądając na AliExpress, warto ustawić polską wersję serwisu i zmienić walutę na PLN. Jest to możliwe w prawym górnym rogu na stronie. Następnie można od razu przystąpić do wyszukiwania interesującego nas produktu. Wyniki wyszukiwania można nieco zawęzić, tak samo, jak na Allegro. Doprecyzować można cenę, koszt wysyłki, kategorię czy markę. Mając już wybrany produkt, można przystąpić to procesu kupna.

Telefon w dłoni

Czy trzeba mieć konto na AliExpress?

Chcąc zrobić zakupy na AliExpres, można założyć konto na stronie serwisu, jednak nie jest to obowiązkowe. AliExpress umożliwia robienie zakupów bez konieczności zakładania konta. Wiele osób jednak woli dla własnego bezpieczeństwa taki profil utworzyć. Nie jest to oczywiście skomplikowane. Konto można założyć na stronie internetowej. Wystarczy podać swoje dana osobowe i adres dostawy. Następnie możliwe jest spersonalizowanie swojego konta i wprowadzenie danych karty kredytowej lub debetowej. Po tych formalnościach można przystąpić do zakupów na AliExpress.

Jak płacić na AliExpress?

Wiele osób nie wie, jak wyglądają płatności na AliExpress. Obecnie formalności te ograniczone są do minimum. Zapłacić za zakupy możemy poprzez kartę VISA, MasterCard lub Maestro. Możliwe jest również skorzystanie z pośrednika Przelewy24. Decydując się na ostatni sposób płatności, będziemy mogli wybrać z listy bank, w którym mamy konto i zrobić przelew. Działa to na podobnej zasadzie co Allegro. Po chwili powinniśmy otrzymać potwierdzenie, że płatność została zrealizowana prawidłowo. Wówczas pozostaje już tylko czekać na przesyłkę.

Na co uważać na AliExpress?

Uważać należy na podobne sprawy co w przypadku zakupów na Allegro. Warto sprawdzać oceny sprzedających i czytać opinie o oglądanych produktach. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać rzetelnego sprzedawcę i produkt dobrej jakości. O płatności nie należy się martwić. Są one bezpieczne. Tak duży serwis sprzedażowy, jak AliExpress ma wysoki poziom zabezpieczeń i nie może pozwolić sobie na jakieś błędy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top