Zakupy, internet, własna firma

Komputer z routerem

Allegro – jak kupić na raty? Poradnik dla kupującego

Allegro to największa w Polsce platforma sprzedażowa, na której można kupić lub sprzedać różnego rodzaju rzeczy, zarówno nowe, jak i używane. Nie brakuje tam osób prywatnych, ale i sklepów, które na Allegro prowadzą biznes. Chętnych na zakupy na Allegro nie brakuje. Od kilku lat dostępna jest nawet sprzedaż ratalna. Jak więc kupować na raty na Allegro?

Raty Allegro – od czego zacząć?

Zakupy na raty na Allegro należy rozpocząć tak, jak każde inne. Trzeba więc wybrać interesujący nas produkt i dodać go do „Koszyka”. Warunkiem jest jednak sprawdzenie, czy dany Sprzedawca udostępnia taką opcję, jak kupowanie na raty. Przy produkcie powinien widnieć napis „Raty zero” i ewentualna kalkulacja raty miesięcznej np. przy 20 spłatach. Poniżej, pod opisem produktu, znajduje się informacja odnośnie tych rat. Chodzi o to, z jakim bankiem będzie podpisana umowa, ile wynosi RRSO, całkowita kwota do zapłaty, oprocentowanie itp.

Warto już przy wyszukiwaniu produktów skorzystać z opcji filtra, za pomocą którego zostaną wyświetlone jedynie oferty, w których możliwa jest płatność ratalna. Podczas procesu kupowania należy kliknąć „Kup na raty” i wybrać sposób dostawy. Następnie konieczne będzie wypełnienie wniosku ratalnego.

Wniosek przy Allegro na Raty

Raty Allegro obsługiwane są przez 2 partnerów – BNP Paribas i PayU. Pierwsza opcja nazywa się „Raty Od.nowa”. Musimy wybrać przy tym, jaki system spłat nas interesuje, czy ma to być dłuższy okres spłaty i niższa rata, czy odwrotnie. Następnie należy wypełnić wniosek na stronie Allegro, po chwili zostanie on przesłany do banku. Zostanie tam oceniona nasza zdolność kredytowa. W ciągu kilku minut powinna pojawić się odpowiedź ze strony banku. Konieczny jest również przelew weryfikacyjny na kwotę 1 zł. Zostanie ona zwrócona po potwierdzeniu tożsamości przez bank.

Przy opcji Raty PayU zostaniemy przekierowani na stronę partnera i tam będziemy musieli uzupełnić wniosek kredytowy. Trzeba będzie wskazać w nim liczbę rat, formę pożyczki, a także wpisać dane osobowe, dochody, koszty utrzymania i liczbę osób w gospodarstwie domowym. Następnie zostanie przeprowadzony proces weryfikacji i decyzji, po której trzeba będzie wykonać przelew weryfikacyjny. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, wybrane przedmioty zostaną zakupione, a pieniądze trafią do Sprzedającego.

Raty Allegro – kiedy są możliwe?

Przede wszystkim raty na Allegro nie są przeznaczone dla wszystkich. Nie mogą z nich skorzystać konta Junior, firmy, użytkownicy niezarejestrowani lub zablokowani i instytucje charytatywne. Muszą zostać spełnione też inne warunki. Decydując się na raty ZERO, wartość zakupów powinna mieścić się w przedziale 100 – 20 000 zł. Kupić można jeden lub kilka przedmiotów, nie przeszkadza w tym nawet skorzystanie z oferty różnych sprzedawców. Raty PayU możliwe są w kilku sytuacjach, na przykład, kiedy wartość transakcji przekracza 4 800 zł lub gdy mamy problemy z wypełnieniem wniosku o Limit na zakupy, wystąpią jakieś usterki, awarie i inne problemy techniczne, które uniemożliwiają wzięcie Rat Od.nowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top