Zakupy, internet, własna firma

Człowiek siedzący przy laptopie

Ile kosztuje ogłoszenie na OLX? Ceny ogłoszeń na kategoriach OLX

OLX to jeden z najpopularniejszych serwisów ogłoszeniowych w internecie, z którego korzysta miliony użytkowników. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy chętnie korzystają z tej strony, aby szybciej i prościej dotrzeć do klientów. Jak jednak wygląda dodawanie ogłoszeń na OLX? Ile to kosztuje?

Czy za ogłoszenia na OLX trzeba płacić?

OLX to strona, na którą ogłoszenie sprzedaży może dać właściwie każdy, niezależnie od tego, czy jest osobą prywatną, czy firmą. Co więcej, zdecydowana większość ogłoszeń może być dodawana całkowicie za darmo. Oznacza to, że nie ma konieczności uiszczania dodatkowych opłat w zamian za upublicznienie czegoś, co chce się sprzedać.

Opłaty tak naprawdę dotyczą tylko niektórych podkategorii dla głównych kategorii, dostępnych na stronie. Dodatkowo serwis udostępnia także opcję płatnych pakietów premium, dzięki którym dane ogłoszenie ma być jeszcze bardziej atrakcyjne.

Które kategorie na OLX są płatne?

Wszystkich kategorii na OLX jest 18, z czego w kilku z nich, będzie konieczne dostosowanie się do obowiązującego na stronie cennika. Dotyczy to przede wszystkim ogłoszeń zamieszczonych w takich kategoriach jak: Motoryzacja, Nieruchomości, Usługi i Firmy, Rolnictwo oraz Praca. Na stronie serwisu można znaleźć bardzo szczegółowo rozpisany cennik dla poszczególnych kategorii oraz ich podkategorii.

Ile kosztuje ogłoszenie w kategorii Motoryzacja?

Cena za zamieszczenie ogłoszenia w kategorii Motoryzacja będzie uzależniona przede wszystkim od wartości sprzedawanego przedmiotu i dotyczy to samochodów osobowych i dostawczych. Może się więc wahać od 24,99 zł w przypadku przedmiotów do 5 tys. i osiągnąć kwotę do 39,99 zł za takie, których wartość przekracza 25 tys. Chcąc zapłacić SMS-em, koszt będzie prawie dwukrotnie wyższy.

Ogłoszenia w podkategorii motocykle i skutery zamieścić można za opłatą 14,99 zł, a chcąc sprzedawać części samochodowe, będziemy musieli zapłacić kwotę 10 zł.

Ile kosztuje ogłoszenie w kategorii Nieruchomości?

Cennik w kategorii Nieruchomości dzieli się na dwie grupy – mieszkania, domy, działki, biura i lokale na sprzedaż, a także garaże, parkingi oraz pozostałe nieruchomości. W pierwszej grupie, za ogłoszenie zapłaci się blisko 35 zł, w drugiej 20 zł.

Ile kosztuje ogłoszenie w kategorii Rolnictwo?

W przypadku rolnictwa cena za umieszczenie ogłoszenia w tej kategorii jest tylko jedna i wynosi 30 zł bez jednego grosza. Dotyczy to przede wszystkim ciągników, maszyn rolniczych oraz przyczep

Ile kosztuje ogłoszenie w kategorii Usługi i Firmy?

Cennik dostępny na OLX dość dokładnie określa, które podkategorie w kategorii Usługa i Firmy są płatne. Zostały one wymienione po kolei od tłumaczeń, korepetycji, serwisów, usług informatycznych, ogrodniczych i wielu, wielu innych. Cena za umieszczenie ogłoszenia może się tu wahać od 9,99 do 29,99 zł za daną podkategorię.

Ile kosztuje ogłoszenie w kategorii Praca?

Jeżeli chodzi o kategorię, jaką jest Praca, w tym przypadku mamy do czynienia z najwyższą ceną, jaką będzie trzeba zapłacić za umieszczenie danego ogłoszenia. W zależności od grupy podkategorii, a jest ich trzy, konieczne będzie uiszczenie opłaty w wysokości 36,90, 67,65 lub 81,18 zł.

Co ważne, niektóre kategorii i ich podkategorie mają też ograniczone limity jeżeli chodzi o ilość umieszczanych ogłoszeń. Najczęściej można w takich przypadkach zamieścić od 1 do maksymalnie 5 ogłoszeń. Przekraczając ten limit, konieczne będzie uiszczenie dodatkowych opłat.

1 thought on “Ile kosztuje ogłoszenie na OLX? Ceny ogłoszeń na kategoriach OLX

  1. Odpowiedz
    Wójt - 2022-12-07

    A ja myślałam, że ogłoszenia na OLX są bezpłatne… A tu widzę że kwogta jaką sobie życzą wcale nie jest mała….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top