Zakupy, internet, własna firma

Żółte taksówki

Co warto kupić w USA?

Wyjazd do USA zawsze wiąże się z zakupowym szaleństwem. Okazuje się bowiem, że w Stanach Zjednoczonych sporo rzeczy można kupić taniej niż w Polsce czy w innych krajach europejskich. Najtańsze są produkty produkowane przez amerykańskie znane marki. Co więc opłaca się kupić w USA?

Elektronika z USA

O elektronice z USA krążą już legendy. Okazuje się jednak, że niektóre urządzenia faktycznie mogą być tańsze, a to za sprawą niższego podatku. Często zdarzają się tam również promocje na elektronikę, szczególnie w black friday czy cyber monday. Wtedy faktycznie można kupić komputer czy smartfon po okazyjnej cenie. Ważne jednak, by pamiętać o jednej kwestii. Zakupiona w USA elektronika musi być na użytek własny. Jeśli nasz bagaż zostanie skontrolowany, a w nim będzie kilka urządzeń, wówczas celnik stwierdzi, że są to ilości handlowe i doliczy do tego podatek VAT w wysokości 23%.

Ubrania z USA

Ubrania z USA to również hit. Dotyczy to głównie amerykańskich marek. Są one oczywiście tańsze w porównaniu z cenami europejskimi. Nawet ubrania od projektantów są w Stanach Zjednoczonych bardziej dostępne dla ludzi. Przede wszystkim w USA jest mnóstwo outletów, do których warto zaglądać, chcąc kupić ubrania. Dotyczy to nawet tak znanych marek, jak Guess, Calvin Klein, The North Face, Levis, Hugo Boss, Armani czy Tommy Hilfiger. W dodatku w wielu amerykańskich sklepach klienci są kuszeni wysyłaniem SMS-ów, są zachęcani do subskrypcji, ponieważ dzięki temu można otrzymać zniżki, a w USA są one naprawdę spore. Kupony rabatowe mogą obniżyć cenę nawet o połowę i nie jest to nic nadzwyczajnego. Klient i jego zadowolenie są najważniejsze.

Kobieta z torebkami

Warto będąc w USA kupić sportowe ubrania i buty. Niektóre modele np. New Balance, Nike czy Converse w Polsce są jeszcze niedostępne, a nawet jeśli są już jako nowość, w USA mogą być tańsze. Podobnie jest z bielizną. W Polsce produkty z bardzo popularnej na świecie marki Victoria’s Secret są drogie i trudno dostępne, w USA stać na nie niemal każdego i często są na nie kupony rabatowe.

Kosmetyki z USA

Kosmetyki to kolejny produkt, który warto zapakować do walizki. W Stanach Zjednoczonych mnóstwo jest marek, których w Polsce nie ma lub które dopiero się pojawiają. Oczywiście w naszym kraju ceny takich produktów są często zaporowe. Kosztowny jest, chociażby sam transport z USA do Polski. Tak jest np. ze znaną marką EOS słynącą z produkcji balsamów do ust wykonywanych z naturalnych składników oraz z Bath and Body Works. Ponadto w Ameryce mnóstwo jest firm, które zajmują się produkcją kosmetyków wyłącznie ekologicznych. To także sprawia, że Polacy chętnie sięgają po takie balsamy, kremy i inne preparaty o wyjątkowym składzie.

Słodycze z USA

Często przywożone z USA są również słodycze. Nie chodzi nawet o to, że mogą być tańsze, są po prostu inne. W Polsce często takich czekolad, batoników czy cukierków po prostu nie kupimy, bo nikt ich nie sprowadza. W dodatku amerykańskie słodycze to często duże opakowania, pojawiają się kombinacje smakowe, których w Polsce nie spotkamy. Niektóre z nich są nawet organiczne i mają w pełni wartościowy skład, co jest ich kolejną zaletą i powodem, dla którego warto je kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top