Zakupy, internet, własna firma

flaga USA na tle wieżowców

Co kupić w USA? 5 rzeczy, które warto kupić w USA

Coraz częściej decydujemy się na odwiedzenie USA w celach turystycznych. Warto wiedzieć co kupić w USA. Powody do zakupów są różne, jednak najczęściej nie znajdziesz tych produktów w Polsce lub są one u nas zdecydowanie droższe. Przedstawiamy listę 6 rzeczy, które warto kupić w USA.

Kosmetyki

Będąc w Stanach Zjednoczonych, warto zdecydować się na zakup kosmetyków. Wśród tzw. kolorówki warto zwrócić uwagę na produkty firmy Cover Girl, która nie jest dostępna w Polsce. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup marek premium np. Anastasia Beverly Hills, Kat von D, Fenty Beauty, Huda Beauty, Tarte, a także mniej znanych Milk Makeup czy kosmetyków pielęgnacyjnych First Aid Beauty. Amerykańskie sklepy mogą posiadać bogatszy asortyment tych produktów, a także z reguły oferują je w niższych cenach. Warto także zdecydować się na naturalne kosmetyki do pielęgnacji wysokiej jakości.

Firmowa odzież i dodatki

Kolejną rzeczną, którą warto kupić w USA, są firmowe ubrania oraz buty. Marki, które u nas uważane są za prestiżowe, a przez to są bardzo drogie to np.: Ralph Lauren, Guess czy Tommy Hilfiger. W USA są one dostępne dla przeciętnego mieszkańca. Ceny są dużo niższe niż w Polsce. Dodatkowo, tak jak w przypadku kosmetyków, bardzo często możemy mieć większy wybór wzorów i kolorów. Mówiąc o ubraniach, warto podkreślić, że Stany Zjednoczone są królestwem outletów i przecen, dlatego to najlepsze miejsce do kupowania ubrań w okazyjnej cenie.

Smakołyki

Amerykańskie słodycze to jedne z częściej przywożonych pamiątek z USA. Kupujemy je zarówno dla siebie, jak i obdarowujemy nimi przyjaciół. Dużym powodzeniem cieszą się czekolady Hershey’s, ciastka Pop Trats, cukierki Nerds, piankowy krem Fluff, drażetki Jelly Belly, m&m’s, Reesee’s i kwaśne cukierki Warheads. Godnymi uwagi są także kultowe amerykańskie płatki śniadaniowe w kartonowych opakowaniach, ser żółty w sprayu, suszona wołowina, syrop klonowy, chipsy Hot Headz. Mimo że produkty spożywcze pochodzące ze Stanów Zjedzonych są coraz łatwiej dostępne w Polsce, ich cena w USA jest zdecydowanie bardziej przystępna. Dodatkowo w naszym kraju nie znajdziemy tak bogatej gamy amerykańskich słodyczy, jak w ich ojczyźnie.

Elektronika

O możliwość zakupu dużo tańszego sprzętu elektronicznego w USA mówi się bardzo dużo. Najczęściej ma to potwierdzenie w przypadku produktów marki Apple, które w Polsce są bardzo drogie. Warto kupować na poświątecznych wyprzedażach lub na Black Friday. Wtedy mamy szanse na najlepsze okazje. Należy jednak być ostrożnym i pamiętać, że okazją są jedynie produkty zakupione na własny użytek. W przypadku kupna większej ilości sprzętu zostanie naliczony wysoki podatek. Warto zadbać o to, żeby gwarancja na sprzęt obowiązywała na ternie całego świata oraz mieć na uwadze to, że amerykańskie wtyczki różnią się od europejskich i konieczne będzie dokupienie w Polsce zasilacza lub ładowarki.

Zabawki dla dzieci

Jeżeli zastanawiasz się nad prezentem z USA dla najmłodszego członka swojej rodziny, możesz zdecydować się na zakup oryginalnej zabawki. Rynek dedykowany dzieciom w Stanach Zjednoczonych jest bardzo rozbudowy, dlatego z powodzeniem znajdziesz tam ciekawe zabawki, które zainteresują zarówno starsze, jak i młodsze dzieci. Dodatkowo będzie to bardzo wyjątkowy prezent, ponieważ w Polsce bardzo trudno kupić zabawki pochodzące z USA.

1 thought on “Co kupić w USA? 5 rzeczy, które warto kupić w USA

  1. Odpowiedz
    amela - 2022-01-26

    Ja najczęściej przywożę właśnie ubrania i kosmetyki. W Polsce trzeba by za nie zapłacić dużo więcej pieniędzy, więc obkupuję rodzinę i przyjaciółki. A ich słodycze… hm…. specyficzne. Lepiej spróbować na miejscu niż wieźć do Polski coś nieprzetestowanego, bo łatwo trafić na paskudnego bubla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top