Zakupy, internet, własna firma

2 dzieci oglądająca telewizję

5 stron z bajkami

Bajki mają grono zagorzałych fanów nie tylko wśród najmłodszych odbiorców. Bardzo często włączamy je, gdy mamy ochotę na lekki film lub serial, przy którym będziemy mogli dobrze bawić się z całą rodziną. Przed Tobą 5 stron z bajkami, gdzie znajdziesz kolekcje znanych hitów, jak i nowości.

Netflix

Netflix jest najpopularniejszą w Polsce platformą streamingową. Opłata miesięcznego abonamentu umożliwia dostęp do ogromnej biblioteki multimediów, w tym materiałów dla dzieci. W ofercie można znaleźć programy dla starszych, jak i młodszych dzieci. Wśród maluchów dużą popularnością cieszą się: „Świnka Peppa”, „Autka w Pagórkowie”, „Psi patrol” oraz „Baranek Shaun”. Starsze dzieci z pewnością chętnie obejrzą: „Było sobie życie”, „Park Jurajski. Obóz kredowy”, „Smerfy” i „Nowe podróże Justina”. Warto zaznaczyć, że Netflix w swojej bibliotece posiada filmy familijne takie jak: „Minionki”, „Kung fu panda”, „Shrek”, „Jak wytresować smoka” lub „Hotel Transylwania”.

Netflix umożliwia stworzenie oddzielnego konta dla dzieci. Wyświetlane są na nim treści odpowiednie dla maluchów poniżej 12 roku życia. Pozwala to na zachowanie kontroli nad materiałami, z którymi zapoznaje się dziecko.

Amazon Prime Video

Kolejną platformą działającą na podobnej zasadzie co Netflix jest Amazon Prime Video. W ofercie znajdują się znane i lubiane seriale dla dzieci takie jak: „Psi Patrol”, „SpongeBoB Kanciastoporty”, „Winx”, „My Little Pony”, „Harmidom” oraz kultowe „Pokemony”. Wśród filmów dla dzieci znaleźć możemy takie pozycje jak: „Shrek”, „Minionki rozrabiają”, „Pingwiny z Madagaskaru”, „Smerfy”, „Jak wytresować smoka”, „Skok przez płot” i „Happy feet. Tupot małych stóp”. To tylko nieliczne z materiałów spośród znajdujących się w serwisie Amazon Prime. Umożliwia on oglądanie zarówno nowszych, jak i starszych bajek. Dodatkowo posiada bardzo rozbudowaną ofertę nieanimowanych seriali i filmów dla młodszych odbiorców.

HBO GO

HBO GO, mimo bycia konkurencyjną platformą dla wcześniej wymienionych, oferuje bardzo podobną bazę seriali i filmów dla najmłodszych. Wśród nich znaleźć można tytuły takie jak: „Między nami, misiami”, „Strażak Sam”, „Masza i niedźwiedź”, czy „Teletubisie”. Dodatkowo na platformie znaleźć można nie tylko znane z kinowych ekranów filmy: „COCO”, „Iniemamocni”, „Auta”, „gdzie jest Nemo”, ale i: „Herkulesa”, „Muppety”, „Praziomka”

Player

Nieco bardziej okrojoną ofertę bajek dla dzieci posiada Player należący do grupy TVN. Na platformie znajduje się 11 seriali familijnych w tym m.in. „Mocny Mike”, „Scooby Doo… i zgadnij kto?” oraz „Wishfart” i „Pojazdy”. Warto jednak zaznaczyć, z Player posiada bardzo różnorodną ofertę filmów animowanych dla dzieci. Znaleźć tam można znane tytuły takie jak „Biały kieł”, „COCO”, „Emotki. Film”, „Kraina lodu”, „Kopciuszek”, „Pszczółka Maja”, „Straszne historie Maszy”, czy „Well-E”, a także mniej popularne filmy, które z pewnością spodobają się dziecku.

TVP VOD

TVP VOD jest jedyną bezpłatną stroną spośród wymienionych w naszym zestawieniu. W swoim katalogu materiałów posiada zakładkę „Dla dzieci”, w której można znaleźć zarówno filmy, jak i seriale dla maluchów. Bajkami, które mogą przypaść mu do gustu najmłodszym, są: „Maks i Ruby”, „Stacyjkowo: Kolejowe opowieści”, „Przyjaciele z podwórka”, „Bella i Sebastian”, „Clifford – wielki czerwony pies”. Na platformie znajdziesz także kultowe bajki: „Bolek i Lolek”, „Pszczółka Maja”, „Reksio”. Z myślą o starszych dzieciach w serwisie umieszczono bajki: „The Garfield Show”, „Kucharz Shane”, czy „Kuba i Śruba”. W ofercie TVP VOD znajdują się także filmy dla całej rodziny.

2 thoughts on “5 stron z bajkami

  1. Odpowiedz
    Magdalena - 2021-12-23

    U nas Netflix to numer jeden. Ale na Youtube też są fajne bajki. Myślę, że dzisiaj jest to znacznie łatwiejsze niż dawniej. Ale to rodzi nowe wątpliwości – ile i jakie bajki puszczać? Na to nie ma odpowiedzi. Każdy musi sobie jakoś sam poradzić.

  2. Odpowiedz
    Głowacka - 2021-12-29

    Póki co włączam Aleksikowi tylko bajeczki na Netflixiku, ale jako że oglądam z nim to zaczynam już znać je na pamięć. Sprawdzę też inne polecane przez Was platformy, może znajdę coś nowego, ciekawego i edukacyjnego 💖

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top