Zakupy, internet, własna firma

Ekran komputera z koszykiem na pulpicie

Zakupy w internecie a telezakupy – gdzie szukać sprzętu fitness?

Wiele osób zada sobie teraz pytanie, co to są telezakupy lub czy jeszcze ktoś o nich pamięta. Wbrew pozorom, telezakupy nadal działają i w obliczu ogromnej popularności zakupów internetowych, stale rozwijają swoją działalność i zakres usług. W obliczu niegasnącej popularności zakupów online muszą znacznie bardziej walczyć o uwagę konsumenta. Czym różnią się od siebie te dwie formy dokonywania zakupów i gdzie dokonamy tych najkorzystniejszych? O tym opowiemy w poniższym artykule.

Telezakupy – co to jest?

Telezakupy pojawiły się znacznie wcześniej niż zakupy internetowe. Początki telezakupów oraz czas ich największej popularności, przypadają na lata 90. Wówczas cieszyły się ogromnym uznaniem i dużym zainteresowaniem. Telezakupy nadal funkcjonują, jednak zostały nieco przysłonięte przez zakupy internetowe. Podobnie jak zakupy online, telezakupy polegają na dokonywaniu zakupów bez wychodzenia z domu. Produkty dostarczane są za pośrednictwem poczty lub przez wynajętą bądź własną firmę transportową. Zamówienia składane są głównie telefonicznie, rzadziej przez pocztę mailową czy faks. Oferowane produkty prezentowane są w formie reklamy telewizyjnej, która musi być tak opracowana, aby widz nie stracił zainteresowania po kilku minutach i aby dotrwał do końca prezentacji. Aby przekonać widza do zakupu określonego produktu, należy zademonstrować jego cechę, pokazać jak działa i dlaczego warto go zakupić właśnie poprzez telezakupy. Często stosowaną metodą jest test na zniszczenie, czyli pokazanie jak dany produkt radzi sobie w ekstremalnych warunkach. Niejednokrotnie do prezentacji zapraszane są znane gwiazdy, których obecność i zapewnienie o wysokiej jakości oraz wiarygodności oferty, jest czynnikiem, które przekonuje widza do zakupu.

Zakupy w Internecie – czym są?

Obecnie zdecydowana większość sklepów przenosi się do Internetu, gdzie oferują niższą cenę od sklepów stacjonarnych oraz darmową wysyłkę. Ta metoda zakupów zdobyła ogromne uznanie, a ich popularność stale rośnie. Jest bardzo wygodna i niewymagająca wychodzenia z domu. To zdecydowanie pozwala zaoszczędzić czas, daje możliwość zakupienia, czego tylko się zapragnie nawet w środku nocy. Wybór jest ogromny, wręcz nieograniczony. Rzeczy zakupione przez Internet są zwykle tańsze niż te kupowane offline. Coraz częściej obserwuje się taką tendencję, kiedy ludzie idą do sklepu, aby przymierzyć czy obejrzeć określony produkt po to, żeby móc go taniej kupić online. Można skorzystać również z pomocnych porównywarek cenowych, które wskażą, w którym sklepie internetowym można kupić określony produkt za jeszcze mniejsze pieniądze. W przeciwieństwie do telezakupów, sklepy internetowe nie potrzebują żadnych reklam, wyreżyserowanych scenek z udziałem znanych osób i nie muszą tak zabiegać o uwagę oraz zainteresowanie klientów. Zakupy w sieci cieszą się przede wszystkim większym zaufaniem niż telezakupy. Można posunąć się jednak o stwierdzenie, że osoby pamiętające czasy świetności telezakupów mają do nich sentyment, w związku z czym będą do nich dalej powracać i korzystać z ich ofert. Natomiast młodsze pokolenie będzie chętniej robiło zakupy przez Internet, ponieważ to dobrze znają i do tego mają zaufanie. Zatem zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, każdy znajdzie coś dla siebie.

Telezakupy a Internet – gdzie szukać sprzętu fitness?

Sprzęt fitness, zarówno ten do użytku domowego, jak i ten przeznaczony do publicznej siłowni, to sprzęt drogi. Dlatego osoby przymierzające się do jego zakupu, szukają jak najkorzystniejszych ofert. Pojawia się często pytanie, gdzie kupić taki sprzęt w atrakcyjnej cenie. Do głowy przychodzą tylko dwie możliwości – telezakupy lub zakupy online. Każdy odpowie sobie na to pytanie inaczej. Każdy ma inne oczekiwania względem zamawianego towaru oraz inne możliwości cenowe. Dlatego kwestia atrakcyjności ceny jest umowna, gdyż dla jednej osoby zakup przyrządu do ćwiczeń typu ab rocket za 500 zł będzie za drogie, a dla kogoś innego będzie to korzystna cena. Trzeba porównać oferty zarówno w sklepach internetowych, jak i te z telezakupów i zadecydować, gdzie taki sprzęt kupi się korzystniej i taniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top