Zakupy, internet, własna firma

Zabawki rozrzucone na podłodze

7 kreatywnych zabawek dla dzieci, które kupisz w sieci

Kreatywne zabawki dla dzieci, mają wspomagać ich rozwój oraz umiejętność logicznego myślenia. Jednak każdy rodzic zawsze zadaje sobie pytanie, jakie zabawki wybrać dla dziecka, by wspomóc jego rozwój? W poniższym artykule przygotowaliśmy 7 najlepszych propozycji.

  1. Mata edukacyjna
  2. Edukacyjne zabawki interaktywne
  3. Kostka sensoryczna
  4. Książeczki dla niemowlaków
  5. Zabawki do pchania
  6. Stoliczek edukacyjny
  7. Tunel

Kreatywne zabawki dla niemowlaka

1. Mata edukacyjna

Jeśli maluch ją polubi, stanie się na pewien czas centrum jego aktywności. Ten czas potrwa aż do momentu, w którym dziecko nauczy się raczkować. Wówczas dziecko będzie chciało opuścić matę, co oczywiście też w pewnym stopniu jest formą edukacji. Wybór maty musi być przemyślany, ponieważ maluszek musi czuć się w niej dobrze, komfortowo i być nią zaciekawione. Na takiej macie dziecko przewraca się na boki, podnosi główkę, sięga po wiszące zabawki. Ważne, aby z każdej strony, zarówno po bokach, jak i od góry i od dołu było coś, co dziecko zaciekawi, a poznawanie tych rzeczy będzie dla niego świetną zabawą oraz motywacją do turlania się, podniesienia i sięgnięcia do celu. To motywuje do ciągłych ćwiczeń fizycznych, które są niezwykle istotne dla takiego małego dziecka.

2. Edukacyjne zabawki interaktywne

Kiedy dziecko potrafi już siadać, wówczas chce ono poznawać świat z innej perspektywy. Tutaj ma większe pole do manewru i większe możliwości, ponieważ ma ono sprawniejsze ręce. Potrafi badać i obserwować przedmioty, podawać je, wyciągać itp. Ciekawość świata staje się coraz większa, a przedmioty, które dziecko znajduje, automatycznie lądują w buzi. Dziecko potrafi już zabawkami rzucać, przekładać, podnosić, naciskać i miętosić. Dlatego na tym etapie, warto pokazać maluchowi zabawki muzyczne, z których dochodzą dźwięki, melodie, piosenki lub słowa. Bardzo dobrze sprawdzają się miękkie zwierzątka, którym można nacisnąć łapkę, ogon czy nos, po czym wydają dźwięk. Dzieci uczą się w ten sposób literek, cyferek, dźwięków itp.

3. Kostka sensoryczna

Jest to zabawka zachęcająca malucha do poznawania świata poprzez dotyk, słuch, wzrok i smak (dziecko wszystko wkłada do buzi, żeby zobaczyć, jak smakuje). W kostkach sensorycznych głównym zamierzeniem jest to, aby dziecko samo nimi manipulowało, kojarzyło, poznawało nowe, dźwięki, obrazy czy słowa. Czasem maluch potrafi sam dojść do tego, że kostki można układać jedną a drugą. Kostek można używać w różny sposób. Można je układać w różnych konfiguracjach i rozwijać w ten sposób u dziecka zmysł wyobraźni, można ich używać do nauki liczenia, chować i znajdywać. Możliwości jest naprawdę sporo.

4. Książeczki dla niemowlaków

To idealna zabawka do gryzienia, rzucania, targania itp. W ten sposób można oswoić dziecko z wyglądem książki. Oczywiście nie jest to jak maskotka, którą można dać maluchowi, żeby zrobił z nią, co chce. Trzeba mu pokazać, które strony można przewracać, co znajduje się na danym obrazku. Zasadniczo musi służyć temu taki sam rytuał, co przy czytaniu zwykłej książki. Warto często powtarzać przy tym, że jest to czytanie. Warto wybierać takie książki, z których można wyciągnąć więcej niż tylko kolorowe obrazki. Niech to będą książeczki z melodyjkami, skłaniające do naśladowania dźwięków, poznawania kolorów, kształtów i odróżniania kształtów.

Kreatywne zabawki dla rocznego dziecka

5. Zabawki do pchania

Jest to idealna opcja dla tych dzieci, które próbują stawiać pierwsze kroki, ale czują się jeszcze przy tym niepewnie. Dlatego takie zabawki, które można popchnąć, są świetnym podparciem. Nie powinien być to pojazd na kółkach, ponieważ maluch może się przewracać, pchając. To jedna z tych zabawek, które powinny zająć dziecko na dłużej nić pięć minut, aby dziecko rozwijało swoją kreatywność oraz samodzielność. Można je zabierać również na spacery, ponieważ mają one sztywne rączki, wydają różne odgłosy dzięki czemu, dziecko jest nim zafascynowane i zadowolone, że może ona mu towarzyszyć w różnych innych miejscach. Dziecko uczy się w ten sposób nie tylko stabilnego stania i poruszania, ale przede wszystkim wie, że może nim sterować, jak tylko mu się podoba.

6. Stoliczek edukacyjny

Jest to ciekawa zabawki spełniająca kilka funkcji. Potrafi świecić, śpiewać, wydawać odgłosy zwierząt, można ją poznawać z różnych stron. Taka zabawka pobudza ciekawość świata i jest jedną z tych, która uczy dziecko kolorów, zachęca do naśladowania dźwięków, powtarzania melodyjek itp. Jest naprawdę wielofunkcyjna.

7. Tunel

To swoista tajemnica i zachęta do ćwiczeń fizycznych. W tunelu dziecko może ćwiczyć czołganie się i chodzenie na czworakach. Idealnie sprawdzi się w podczas zabawy, kiedy dziecko wczołguje się do środka, a rodzic czeka po drugiej stronie i woła „a kuku!”. Dziecko może wrzucać do tunelu różne zabawki i po nie wchodzić. Sposobów na zabawy w tunelu może być znacznie więcej, ale najważniejszą jego funkcją jest samodzielne przechodzenie i podejmowanie wyzwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top