Zakupy, internet, własna firma

Dziewczyna przed komputerem

Zakup butów w sklepie internetowym – jak dobrać rozmiar?

Kupowanie ubrań przez Internet jest już codziennością. Mniej popularny jest zakup butów, jednak i do tego coraz bardziej się przekonujemy. Problemem jest najczęściej trafienie z rozmiarem. Obawiamy się, że buty, których nie mamy jak fizycznie przymierzyć, mogą być za małe lub za duże. Jeszcze inną kwestią jest jakość wykonania, której czasem nie da się dojrzeć na zdjęciach. Jak więc kupować buty przez Internet? Jak dobrać rozmiar obuwia?

Jak mierzyć stopę?

To najważniejsza kwestia, zanim zabierzemy się za kupowanie butów przez Internet. Nie ma co liczyć na to, że jeśli twierdzimy, że zawsze nosimy buty w rozmiarze 38, takie będziemy mogli kupić też online. Rozmiarówki różnią się między markami, może się okazać, że wybierając buty sportowe, zdecydujesz się na 37, ale buty zimowe będą dla ciebie odpowiednie w rozmiarze 38 lub 39. Nie można więc przywiązywać się co do jednego rozmiaru. Trzeba po prostu właściwie zmierzyć stopę i sprawdzać dostępne w sklepach internetowych tabele rozmiarów.

Jak więc zmierzyć stopę? Najlepiej odrysować ją na kartce papieru. Stopa może być bosa lub w skarpetce. Najważniejsze, żeby robić to rano, po południu lub wieczorem nasza stopa może być opuchnięta, co zawyży rzeczywisty rozmiar. Po odrysowaniu stopy na kartce należy przystąpić do pomiaru. Trzeba zmierzyć odległość między końcem pięty a dużym palcem. Do otrzymanego wyniku dodaje się jeszcze 0,5 cm lub 1 cm. Uzyskany pomiar będzie odpowiadał długości wewnętrznej wkładki w bucie i taka właśnie informacja powinna widnieć na stronie z produktami w sklepie internetowym.

Jak kupować buty przez Internet?

Wiedząc już, jaką długość ma nasza stopa, możemy przystąpić do poszukiwań butów, a wcale nie jest to takie proste. W sieci mnóstwo jest sklepów obuwniczych. Chcąc więc kupić dobrej jakości buty, warto korzystać z tych większych, które mają już wypracowaną renomę i cieszą się dobrymi opiniami wśród klientów. Warto zwrócić też uwagę na kwestię zwrotów. Większe sklepy nie robią z nimi problemów, a zwrot lub wymiana towaru na inny rozmiar jest darmowa. Jeśli obawiamy się kupować buty przez Internet, lepiej wybierać duże sieciówki, które mają też punkty stacjonarne, w których ewentualnie będzie można obuwie przymierzyć.

Dlaczego warto kupować buty przez Internet?

Robienie zakupów przez Internet ma mnóstwo zalet. Jeżeli ktoś nie lubi chodzić po sklepach, bo jest to dla niego strata czasu, to takie kupowanie butów online jest dobrym rozwiązaniem. Zakupy w sieci są przede wszystkim bardzo wygodne. Nie musimy czekać do otwarcia sklepu, przeglądać i zamawiać produkty możemy nawet w nocy czy w święta.

Ponadto w Internecie mamy większe możliwości. Łatwiej znaleźć buty w odpowiednim rozmiarze, kolorze, czy fasonie. Często sklepy internetowe mają też atrakcyjne dla klientów ceny, co przyciąga do zakupu online. Warto też sprawdzać, czy oferują one zniżki, np. za przystąpienie do newslettera. Niektóre sklepy internetowe wysyłają kody promocyjne dla osób, które są subskrybentami. Wtedy mogą oni kupić obuwie w jeszcze niższej cenie niż inni klienci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top