Zakupy, internet, własna firma

Kobieta sprawdza pocztę e-mail na laptopie

Tania domena z pocztą — czy to możliwe? Co można otrzymać dodatkowo, wykupując domenę?

Domena to adres internetowy, który zbudowany jest z konkretnej nazwy i końcówki, np. .pl – to właśnie jest domena. Okazuje się, że można je bez problemu kupić w internecie, a nawet połączyć z pocztą mailową. Jak to dokładnie działa i jak to zrobić – podpowiem w dzisiejszym artykule.

Jak kupuje się domenę?

Domeny internetowe można kupować w internecie na kilka różnych sposobów, przez:

 • giełdę adresów internetowych,
 • właściciela danej strony WWW,
 • rejestratora domen.

Najpopularniejsza jest trzecia opcja. W internecie dużą popularnością cieszą się tanie domeny i hosting od Seohost.pl, rejestratora i dostawcy rozwiązań hostingowych. Ceny mogą być różne w zależności od wybranej końcówki, firmy, jak i samej nazwy strony WWW. Rejestracja może kosztować od kilku do kilkudziesięciu złotych, podobnie wygląda kwestia odnowienia po roku użytkowania.

Czy można kupić domenę razem z pocztą e-mail?

Nie do końca tak to działa, że kupując domenę, dołączona jest do niej poczta e-mail. Poczta internetowa jest usługą, którą możemy sobie sami skonfigurować na własnym serwerze. Po zakupie należy od razu wykupić plan hostingowy – serwer. To na nim znajdują się nasze strony internetowe, potrzebne pliki i poczty e-mail, które możemy utworzyć. Nasza nazwa strony będzie odpowiadała nazwie konta mailowego.

Zalety skrzynki e-mail na własnej domenie

Własna skrzynka pocztowa niesie za sobą wiele korzyści, przede wszystkim jest bezpieczna i wolna od spamu reklamowego, ponieważ posiada certyfikat SSL. W obrębie jednej strony WWW, domeny, można utworzyć wiele kont pocztowych, to dobra opcja dla firm, korzystanie z tych samych adresów e-mail może ułatwić komunikację w pracy. Własna poczta e-mail to także brak ograniczeń, co znaczy, że można wysyłać załączniki bez względu na wagę pliku. To zaledwie garstka zalet własnej poczty jest ich znacznie więcej: konfiguracja z kalendarze, listy zadań… No i najważniejsze, własna poczta sprawia, że wyglądamy profesjonalnie.

Co można otrzymać, wykupując domenę?

Kupując domenę, musimy wykupić także hosting, serwer, a to często łączy się z dodatkowymi korzyściami. Wiele stron, które oferują sprzedaż domen, zajmują się także dostarczaniem rozwiązań hostingowych. Wiele ofert jest dopasowanych do potrzeb klienta, np. jeśli prowadzimy agencję SEO i potrzebujemy zbudować zaplecze w postaci stron WWW, możemy skorzystać z opcji hostingu SEO, gdzie wraz z serwerem otrzymujemy nielimitowaną ilość stron WWW oraz określoną liczbę adresów IP. Można także wykupić dodatkowe wsparcie, w postaci prywatnego asystenta, który w razie problemów z serwerem pomoże je rozwiązać, dzięki czemu prowadzenie strony WWW jest w zasadzie bezstresowe. Istnieje również opcja tworzenia zewnętrznych kopii zapasowych stron, dzięki czemu w razie nieprzyjemnych sytuacji, nie musimy się martwić o to, że nasze treści zniknęły, bo te są przechowywane w chmurze u naszego rejestratora domen.

2 thoughts on “Tania domena z pocztą — czy to możliwe? Co można otrzymać dodatkowo, wykupując domenę?

 1. Odpowiedz
  kasia - 2023-01-11

  Korzystam z własnej poczty i już nigdy nie przejdę na te darmowe opcje. Nie dość, że są tam same reklamy to jeszcze ciężko się je użytkuje.

  1. Odpowiedz
   Olka - 2023-02-08

   Mam dokładnie te same odczucia. Darmowe poczty zalewane są ogromem reklam i ciężko je porządkować bo ciągle spływa jakiś spam :/ domena z pocztą to coś co znacznie ułatwia sprawę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top