Zakupy, internet, własna firma

strony z memami

Gdzie oglądać memy w sieci? Jakie strony z memami?

Nie ma chyba bardziej charakterystycznego internetowego zjawiska niż memy. Na stałe wpisały się one w nasze życie, komentując bieżące wydarzenia i dostarczając nam codziennej porcji humoru. Chcesz wiedzieć, gdzie oglądać memy w sieci? Czytaj dalej, a poznasz strony z memami, do których wracać będziesz codziennie!

Czym są memy?

Czym są memy? Najprościej mówiąc, są to śmieszne obrazki, które użytkownicy Internetu przesyłają między sobą. Ich głównym zadaniem jest rozśmieszanie odbiorcy, wyśmianie lub zadrwienie z konkretnej osoby bądź zjawiska, dlatego też nie ogranicza ich żadna tematyka. Memy są bardzo intuicyjne w swoim odbiorze i nie muszą reprezentować sobą zbyt wielu treści czy informacji, a i tak wywołują u odbiorcy uśmiech.

Memy, oprócz tego, że bardzo często są przesyłane dalej, żyją własnym życiem. Jeden obrazek może mieć kilka podpisów, wyśmiewając za każdym razem inną historie czy osobę. Między innymi z tego powodu, memy są tak popularne. Możliwość ich personalizacji czy tworzenia jest praktycznie nieograniczona.

Jakie są najlepsze strony z memami?

Stron z memami w internecie jest całe mnóstwo. Co chwila powstają nowe, których zadaniem jest rozśmieszanie swoich odbiorców. Są również takie strony w sieci, których popularność utrzymuje się na wysokim poziomie już od wielu lat. Należą do nich takie serwisy jak:

 • demotywatory.pl – chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, jedna z najstarszych polskich stron z memami,
 • kwejk.pl – zaraz po demotywatorach, jedna z najpopularniejszych stron, na której publikowane są memy,
 • memy.pl – jest to strona, która oprócz publikowania, posiada generator memów, dzięki któremu każdy może stworzyć własny śmieszny obrazek i posłać go dalej,
 • jeja.pl – znajdziemy tam nie tylko śmieszne obrazki, ale również klasyczne dowcipy oraz odnośniki do polecanych internetowych gierek,
 • paczaizm.pl – jak sami o sobie mówią, są to najlepsze obrazki w całych internetach. Oprócz listy memów można wybrać losowy, śmieszny obrazek lub sprawdzić aktualny ranking tego, co rozśmiesza najbardziej,
 • 9gag.com – jest to jeden z najpopularniejszych, anglojęzycznych serwisów z memami, który oprócz śmiesznych obrazków, stawia również na zabawne filmiki.

A gdzie jeszcze oglądać memy w sieci?

Strony z memami to nie jedynie miejsce w sieci, gdzie można oglądać tę wesołą twórczość internautów. Równie popularne, co wyżej omawiane serwisy, są profile w mediach społecznościowych. Facebook czy Instagram jest ich pełen. Do najpopularniejszych można zaliczyć instagramowy Make Life Harder, który obserwowany jest przez ponad milion użytkowników, czy profil repostuj, posiadający na swoim koncie ponad 900 tysięcy followersów. Nie sposób nie wspomnieć również o koncie Michała Marszala, dawniej Tygodnika NIE, którego ponad 300 tysięcy odbiorców aktywnie komentują i uczestniczą w tej memowej zabawie, która często wyśmiewa absurdy polskich władz i nie tylko.

Nie ma się co dziwić, że strony z memami są tak popularne. Wszak któż z nas nie lubi się śmiać?

5 thoughts on “Gdzie oglądać memy w sieci? Jakie strony z memami?

 1. Odpowiedz
  PanPaweł - 2023-01-09

  To demotywatory jeszcze działają? Pamiętam, jak oglądało się to w gimnazjum!

 2. Odpowiedz
  Gosia - 2023-01-18

  Memy? Bleh! To naprawdę kogoś smieszy? Żart to powinien być na poziomie, a nie głupo obrazek

 3. Odpowiedz
  Rabin - 2023-02-03

  Ja memy oglądam tylko na Facebooku. Moim zdaniem strony z memami to przeżytek, już mało kto na nie wchodzi. Teraz sie zakłada fanpejdże z mamami albo konta na ig 😉 coraz więcej memów przechodzi też na tiktoka.

  1. Odpowiedz
   stach - 2023-02-21

   Nie spotkałem się jeszcze z memami na tiktoku :O myślałem, że tam tylko śmieszne filmiki, a nie obrazki :O ja na żadne strony z memami już nie wchodzę, właśnie przeglądam je tylko na ig 😀

 4. Odpowiedz
  kala - 2023-03-15

  Jeszcze troche i nigdzie nie zobaczymy memów w sieci. Władza nie lubi jak się z nich smieją, a większość tych śmiesznych obrazków dotyczy polityki….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top