Zakupy, internet, własna firma

dom z cegły

Sprawdzamy, ile kosztuje ogłoszenie na Otodom

Otodom to serwis ogłoszeniowy należący do Grupy OLX sp. z o.o., na którym dostępne są oferty sprzedaży i wynajmu nieruchomości — domów, mieszkań i innych lokali użytkowych. Ogłoszenia na Otodom mogą zamieszczać zarówno osoby prywatne, jak i firmy zajmujące się handlem nieruchomościami. Ile kosztuje ogłoszenie na Otodom? Poznaj cennik portalu dla użytkowników indywidualnych i biznesowych.

Ile kosztuje ogłoszenie na Otodom dla użytkowników indywidualnych?

Użytkownicy indywidualni mogą wybierać spośród trzech pakietów — Podstawowego, Optymalnego i Premium. W pakiecie Podstawowym cena ogłoszenia na Otodom wynosi 119 zł za 30 dni. Nie obejmuje on podbić, promowań ani wyświetlania ogłoszenia także na serwisie OLX.pl. Cena pakietu Optymalnego to 189 zł na 30 dni. Użytkownik, który zdecyduje się skorzystać z tej opcji, otrzyma jedno automatyczne podbicie, a przez 15 dni jego oferta po wyszukiwaniu będzie się wyświetlała wyżej od tych niepromowanych. Ogłoszenie zostanie zamieszczone również na OLX.pl. Natomiast pakiet Premium obejmuje 7 automatycznych podbić, 30 dni promowania oferty na najwyższych pozycjach wyszukiwania oraz wyświetlanie jej także na serwisie OLX.pl. Cena pakietu Premium za 30 dni wynosi 199 zł.

Cennik Otodom uwzględnia stawki promowania, podbijania i zamieszczania ogłoszeń na stronie głównej dla użytkowników, którzy zdecydowali się na wykupienie pakietu Podstawowego. W takim przypadku jedno podbicie ogłoszenia na Otodom kosztuje 12,29 zł. Wykupienie wyświetlania oferty na górze listy wyszukiwania może wynosić od 30,74 zł do 61,49 zł w zależności od wybranego okresu korzystania z tej opcji. Natomiast zamieszczenie oferty na stronie głównej Otodom to koszt 73,79 zł (za 1 dzień), 368,99 zł (za 7 dni) lub 614,99 zł (za 15 dni).

Ceny pakietów ogłoszeń na Otodom dla pośredników nieruchomości

Z wystawiania ogłoszeń na Otodom mogą korzystać także pośrednicy nieruchomości. Dla użytkowników biznesowych, którzy chcieliby wypróbować możliwości, jakie daje serwis, jest skierowany pakiet Na Start. Umożliwia on miesięczne wystawienie do 10 ogłoszeń w cenie 399 zł. Pakiet ten obejmuje zestaw i planer promowań, miesięczną analizę konkurencji w ramach Radaru Otodom, a także statystyki ogłoszeń.

Pośrednicy nieruchomości mogą także zamieszczać ogłoszenia na Otodom, korzystając z pakietu Optymalnego. Oprócz możliwości dostępnych w pakiecie Na Start użytkownicy otrzymują poszerzony zestaw promowań, zniżki do 15% na podbijanie ogłoszeń oraz cotygodniowy raport z analizy konkurencji. Cena pakietu Optymalnego, który obejmuje wystawienie do 10 ofert sprzedaży lub wynajmu nieruchomości to 449 zł za 30 dni.

Najbardziej poszerzony jest pakiet Premium, którego koszt wynosi 499 zł za 30 dni przy zamieszczeniu maksymalnie 10 ogłoszeń. Użytkownicy biznesowi, którzy zdecydowali się na tę opcję, mogą korzystać ze zniżek do 20% na promowanie swoich ofert, otrzymują szeroki zestaw podbić oraz codziennie dostają raport z Radaru Otodom.

Jak wygląda cennik Otodom dla deweloperów?

Oferta serwisu jest skierowana również do deweloperów. Osoby, które chciałyby wystawić inwestycję w Otodom mogą skorzystać z jednego z 4 pakietów — Na Start, Optymalnego, Premium i Premium+Obido.

Zamieszczenie inwestycji na 30 dni w ramach pakietu Na Start to koszt 549 zł netto. Obejmuje on jedno ogłoszenie na serwisie OLX.pl, 5 podbić i 3 dni promowania ogłoszenia na górze listy wyszukiwania.

Pakiet Optymalny umożliwia eksport 3 ogłoszeń do serwisu OLX.pl w ramach jednej inwestycji. Pozwala 8 razy podbijać oferty i przez 5 dni wyświetla je jako jedne z pierwszych na liście. Daje także możliwość zamieszczenia ogłoszenia na stronie głównej na 1 dzień. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na wykupienie tego pakietu, mogą skorzystać ze zniżek do 15% na promowanie wystawionych ofert. Cena pakietu Optymalnego to 749 zł netto za 30 dni.

Natomiast w ramach pakietu Premium dostępne są takie opcje jak udostępnienie 5 ogłoszeń na OLX.pl, zestaw 15 podbić, wyświetlanie ofert przez 10 dni na górze listy promowania oraz przez 3 dni na stronie głównej Otodom. Dla biznesmenów korzystających z tego pakietu dostępne są również zniżki do 20% na podbijanie ogłoszeń. Pakiet Premium kosztuje 1249 zł netto za miesiąc przy jednej inwestycji.

Pakiet Premium+Obido to opcja ściśle dopasowana do oczekiwań klientów biznesowych. Ceny ogłoszeń na Otodom przy wyborze tej opcji są dostosowywane indywidualnie na potrzeby danej inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top