Zakupy, internet, własna firma

zbliżenie na przeglądarkę google

Blogi o marketingu internetowym w sieci, 10 dobrych przykładów z różnych tematyk!

Marketing internetowy to forma reklamy w sieci, z której obecnie korzysta wiele firm, w celu szybszego dotarcia do potencjalnych klientów. Zagadnieniem tym zajmują się specjaliści, ale wiedzy na temat podstaw skutecznej reklamy w internecie można zasięgnąć także samodzielnie. Nie brakuje blogów, które mogą być pod tym względem bardzo inspirujące i pomoce. Warto przyjrzeć się 10 przykładom stron o marketingu internetowym.

Czym jest marketing internetowy?

Marketing internetowy to jedna z nowszych form marketingu, która do celów reklamowych i promocyjnych używa sieci. W ten sposób o wiele łatwiej i szybciej można dotrzeć ofert produktów i usług, które mają jakąś wartość dla klientów. Dzięki gwałtownemu rozwojowi internetu obecnie mamy duży wybór przydatnych narzędzi z tego zakresu, jak również pojawiło się równie wielu specjalistów. Marketing internetowy zajmuje się tematem pozycjonowania, ale też obejmuje taki zakres wiedzy jak SEO, SEM, media społecznościowe, content marketing czy też inne formy reklamy w sieci.

Jakie są blogi o marketingu internetowym?

Blogi o marketingu internetowym skupiają się na dostarczeniu wartościowych informacji na temat działań marketingowych online, nowych narzędzi i trendów, a także na praktycznych wskazówkach, które mogą pomóc w zwiększeniu skuteczności działań marketingowych. Poniżej 10 przykładów wartościowych treści online.

1. Pozycjonowanie.Blog

Blog o pozycjonowaniu stron to m.in. pozycjonowanie.blog, który skupia się na różnych zagadnieniach związanych z marketingiem internetowym. Znajdzie się tam sporo artykułów na temat SEO, optymalizacji stron, czy działaniu z social mediach. Można więcej dowiedzieć się na temat definicji wielu pojęć związanych z pozycjonowaniem, co będzie przydatne szczególnie dla osób niezorientowanych, które chcą się czegoś nauczyć i dowiedzieć.

2. Marketing dla ludzi

Blog Marketing dla ludzi to duża strona, na której można znaleźć bardzo wiele informacji i wskazówek związanych z reklamą w sieci. Należy do agencji 4people, ale z udostępnionych treści może skorzystać każdy.

3. FreshMail

Jeżeli szuka się informacji dotyczących email marketingu, ta strona może udzielić odpowiedzi na wiele nurtujących nas pytań. To bardzo niedoceniana dziedzina reklamy w sieci, którą warto poznać od kuchni, by wiedzieć, jak to działa i dlaczego działa.

4. Paweł Tkaczyk

Blog autorstwa Pawła Tkaczyka to strona, na którą powinien zajrzeć każdy, kogo interesuje temat marketingu sieciowego i budowanie własnej marki. Zajmuje się dość szeroką tematyką związaną z pozycjonowaniem stron, storytellingiem oraz zagadnieniami związanymi ze skutecznym sprzedawaniem w sieci.

5. Blog Zgreda

Warty uwagi jest także Blog Zgreda, który także prowadzony jest przez specjalistę z zakresu SEO, SEM i ogólnie pojętego marketingu internetowego. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak zwiększyć ruch na stronie czy w jaki sposób się pozycjonować, jest to miejsce dla ciebie.

6. Senuto

Nie można zapomnieć także o Senuto, czyli stronie oferującej narzędzia dla skutecznego działania w ramach SEO. Oferuje ona także bogatą bazę wiedzy, dzięki czemu można się wiele dowiedzieć na tematy związane z ogólnie pojętym marketingiem internetowym i tym, jak zapewnić jego skuteczność.

7. Social Tigers

Chcąc zacząć brylować w social mediach, także trzeba wiedzieć, jak to robić. Pomóc w tym może blog Social Tigers, który skupia się właśnie na tej dziedzinie marketingu, jak działać w mediach i w jaki sposób współpracować z agencjami reklamowymi.

8. Branding Monitor

Ciekawą stronę jest także Branding Monitor, który jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się brandingiem, czyli identyfikacją wizualną firmy czy strony. Niezbyt popularna tematyka, ale mająca ogromny wpływ na odbiór ze strony klientów.

9. Whitepress

Szukając bogatego źródła związanego z content marketingiem, czyli inaczej reklamą budowaną za pomocą treści, nie można zapomnieć o stronie Whitepress. Nie ma tu jednego autora, za to jest wiele artykułów podpowiadających jak tworzyć i publikować, ale nie tylko. Znajdzie się wiele praktycznych przewodników powiązanych z tematyką SEO i pozycjonowania stron.

10. SeoNinja

Chcąc osiągnąć sukces w pozycjonowaniu strony, ale nie wiedząc, jak to zrobić, pomóc może blog SeoNinja. Można na nim znaleźć wiele informacji związanych z branżą marketingu internetowego, w tym artykuły o pozycjonowaniu, optymalizacji, podpowiedzi jak zwiększyć ruch na stronie czy jak prowadzić sklep internetowy.

2 thoughts on “Blogi o marketingu internetowym w sieci, 10 dobrych przykładów z różnych tematyk!

  1. Odpowiedz
    Paulina S. - 2023-04-04

    Ja lubie treści o marketingu internetowym, które publikowane są na Pozycjonowanie.Blog wyniosłam dużo przydatnych informacji 🙂

  2. Odpowiedz
    Anna - 2023-04-06

    Regularnie czytam Pawła Tkaczyka, mam nawet jego książkę o narratologii, bardzo fajna, polecam wszystkim, którzy interesują się szeroko pojętym marketingiem 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top