Zakupy, internet, własna firma

anlityk giełdowy

Najlepsze fundusze ETF

Choć fundusze ETF w Polsce nie należą do najpopularniejszych instrumentów inwestycyjnych, bez wątpienia warto zwrócić na nie uwagę dywersyfikując swój portfel. Sprawdź, które ETF-y są godne uwagi i zwielokrotnij swój zysk.

Najlepsze ETF – sektor technologii

Przy kapitalizacji rynkowej, która przekracza 20 miliardów USD S&P 500 niemal 20% przypada na spółki z sektora technologicznego. Tym samym jest to największa grupa w ramach tego najpopularniejszego na świecie indeksu.
Biorąc natomiast pod uwagę, że fluktuujące rynki i coraz to nowsze produkty są dostępne dla wszystkich potencjalnych inwestorów, można skorzystać z ruchów także na rynkach niszowych.

Najlepsze ETF – złoto i srebro

Aktywa defensywne, w tym złoto i srebro, stanowią dobrą inwestycję przede wszystkim w środowiskach o bardzo wysokiej inflacji. Niektóre fundusze ETF bywają zabezpieczane fizycznymi zasobami złota, z których mnóstwo jest notowanych na giełdach na całym świecie.
Najlepsza opcja dla profesjonalnych traderów to jednostki SPDR ze względu na swoją ogromną płynność i znacznie niższe koszty transakcji, które są związane ze spreadami. W przypadku inwestorów długoterminowych, całkiem dobrym wyborem jest iShares Gold Trust (IAU) gdyż roczna stopa jego wydatków ma wartość o 15 punktów bazowych niższą niż w przypadku GLD.

Najlepsze ETF – nieruchomości

Każdy inwestor zainteresowany rynkiem nieruchomości z pewnością może także zyskać wiele wymiernych korzyści za pośrednictwem funduszy ETF obejmujących tzw. REIT w USA czyli notowane publicznie spółki inwestycyjne w sektorze nieruchomości. Pomimo wielu wyraźnych różnic, szczególnie w kwestiach regulacyjnych, oba te rozwiązania wywodzą się z tego samego źródła. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do funduszy ETF związanych z nieruchomościami, przejdź do strony Saxo Bank Polska i otwórz konto brokerskie

Najlepsze ETF – indeksy

Wielu inwestorów z całego świata uznaje wzrost wartości indeksu o ponad 10% za przyzwoity. Nie zmienia to faktu, że część inwestorów woli dywersyfikować swój portfel i szukać innych rynków, które mogą pozytywnie wpłynąć na ogólną stopę zwrotu.
Część inwestorów może także planować inwestowanie w coś, na czym znają się najlepiej, w tym akcje spółek technologicznych. Indeks Nasdaq 100 obejmujący 100 głównych spółek technologicznych, wykazał w ostatnich latach dużą siłę i w 2020 roku poprawił swój historyczny rekord. Właśnie z tego powodu coraz więcej inwestorów chce inwestować w ETF i szuka takich funduszy, które oferują najlepsze wyniki. Znalezienie właściwego funduszu ETF skupionego na wybranych spółkach ma zatem ogromne znaczenie dla wysokości przyszłych zysków.

1 thought on “Najlepsze fundusze ETF

  1. Odpowiedz
    Ziom - 2021-09-17

    Przyznam, że ten temat jest dla mnie nowy. Z chęcią poczytam więcej. Dzisiaj trzeba szukać innowacyjnych sposobów na lokowanie i pomnażanie oszczędności. W przeciwnym wypadku tylko kasa traci na wartości. No a nie o to w tym wszystkim chodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top