Zakupy, internet, własna firma

anlityk giełdowy

Najlepsze fundusze ETF

Choć fundusze ETF w Polsce nie należą do najpopularniejszych instrumentów inwestycyjnych, bez wątpienia warto zwrócić na nie uwagę dywersyfikując swój portfel. Sprawdź, które ETF-y są godne uwagi i zwielokrotnij swój zysk.

Najlepsze ETF – sektor technologii

Przy kapitalizacji rynkowej, która przekracza 20 miliardów USD S&P 500 niemal 20% przypada na spółki z sektora technologicznego. Tym samym jest to największa grupa w ramach tego najpopularniejszego na świecie indeksu.
Biorąc natomiast pod uwagę, że fluktuujące rynki i coraz to nowsze produkty są dostępne dla wszystkich potencjalnych inwestorów, można skorzystać z ruchów także na rynkach niszowych.

Najlepsze ETF – złoto i srebro

Aktywa defensywne, w tym złoto i srebro, stanowią dobrą inwestycję przede wszystkim w środowiskach o bardzo wysokiej inflacji. Niektóre fundusze ETF bywają zabezpieczane fizycznymi zasobami złota, z których mnóstwo jest notowanych na giełdach na całym świecie.
Najlepsza opcja dla profesjonalnych traderów to jednostki SPDR ze względu na swoją ogromną płynność i znacznie niższe koszty transakcji, które są związane ze spreadami. W przypadku inwestorów długoterminowych, całkiem dobrym wyborem jest iShares Gold Trust (IAU) gdyż roczna stopa jego wydatków ma wartość o 15 punktów bazowych niższą niż w przypadku GLD.

Najlepsze ETF – nieruchomości

Każdy inwestor zainteresowany rynkiem nieruchomości z pewnością może także zyskać wiele wymiernych korzyści za pośrednictwem funduszy ETF obejmujących tzw. REIT w USA czyli notowane publicznie spółki inwestycyjne w sektorze nieruchomości. Pomimo wielu wyraźnych różnic, szczególnie w kwestiach regulacyjnych, oba te rozwiązania wywodzą się z tego samego źródła. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do funduszy ETF związanych z nieruchomościami, przejdź do strony Saxo Bank Polska i otwórz konto brokerskie

Najlepsze ETF – indeksy

Wielu inwestorów z całego świata uznaje wzrost wartości indeksu o ponad 10% za przyzwoity. Nie zmienia to faktu, że część inwestorów woli dywersyfikować swój portfel i szukać innych rynków, które mogą pozytywnie wpłynąć na ogólną stopę zwrotu.
Część inwestorów może także planować inwestowanie w coś, na czym znają się najlepiej, w tym akcje spółek technologicznych. Indeks Nasdaq 100 obejmujący 100 głównych spółek technologicznych, wykazał w ostatnich latach dużą siłę i w 2020 roku poprawił swój historyczny rekord. Właśnie z tego powodu coraz więcej inwestorów chce inwestować w ETF i szuka takich funduszy, które oferują najlepsze wyniki. Znalezienie właściwego funduszu ETF skupionego na wybranych spółkach ma zatem ogromne znaczenie dla wysokości przyszłych zysków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top