Zakupy, internet, własna firma

samochód

Ile kosztuje ogłoszenia na Otomoto, czyli cennik ogłoszeń motoryzacyjnych Otomoto

Sprzedawanie samochodów w Internecie staje się coraz popularniejsze. Znacząco ułatwia to kontakt pomiędzy sprzedawcą i nabywcą. Mało kto wie, że niektóre serwisy, zwłaszcza cieszące się zainteresowaniem internautów, są płatne. Sprawdź ile kosztuje ogłoszenia na Otomoto, czyli cennik ogłoszeń motoryzacyjnych Otomoto.

Otomoto – dodawanie ogłoszeń

Otomoto jest serwisem, w którym wystawić można ogłoszenie dotyczące sprzedaży: samochodu osobowego, dostawczego, ciężarowego oraz budowanego, a także motocyklu, przyczepy i pojazdu rolniczego. W serwisie znajduje się także kategoria „części”. Aby móc dodać ogłoszenie konieczna jest rejestracja konta. Po zalogowaniu należy nacisnąć przycisk „Zacznij sprzedawać”. Otworzy się formularz, w którym należy wybrać kategorię wystawianego pojazdu, a następnie wypełnić formularz ogłoszenia, w którym podać należy dane dotyczące m.in. marki samochodu, jego rocznika, przebiegu, pojemności silnika czy rodzaju paliwa. Dodatkowo w serwisie można zamieścić maksymalnie 40 zdjęć pojazdu lub części. Warto zadbać, aby były to fotografie dobrej jakości, obrazujące stan faktyczny pojazdu. Po uzupełnieniu wszystkich danych i kliknięciu przycisku „Przejdź do podsumowania” automatycznie przechodzi się do systemu płatności. Ile kosztuje ogłoszenia na Otomoto?

Otomoto – cennik ogłoszeń dla klientów indywidualnych

Otomoto posiada odrębne cenniki dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Dla klientów indywidualnych wystawienie ogłoszenia w kategorii Samochody to koszt od 32,99 zł do 137,76 zł. Zależy do czasu, przez jaki ogłoszenie będzie widoczne w serwisie (15 dni, 30 dni, 30 dni +) oraz dodatkowych opcji takich jak: eksport ogłoszenia do OLX, automatyczne podbicie, podświetlenie na liście wyników OTOMOTO oraz wyróżnienia na górze listy wyników OTOMOTO. Dodatkowo na cenę ogłoszenia wpływ ma czy jest to samochód osobowy, czy dostawczy, ciężarowy, rolniczy, budowlany albo przyczepa. W przypadku tzw. osobówek cennik jest zróżnicowany w zależności od systemu dokonywaniu płatności (PayU jest korzystniejsze niż SMS), a także wartości samochodu. W przypadku najbogatszej wersji ogłoszenia ze wszystkimi opisanymi wcześniej dodatkowymi opcjami koszty ogłoszenia to:

  • pojazd do 4999 zł – PayU 74,99 zł/SMS 123 zł,
  • pojazd 5000 zł – 14.999,99 zł – PayU 74,99 zł/SMS 123 zł,
  • pojazd 15.000 zł – 24.999,99 zł – PayU 79,99 zł/SMS 137,76 zł,
  • pojazd powyżej 25.000 zł – PayU 79,99 zł/SMS 137,76 zł.

W przypadku pozostałych kategorii koszty różnią się jedynie w zależności od wybranego systemu płatności.

Decydując się na sprzedaż motocyklu, należy wziąć pod uwagę koszty od 19,99 zł do 98,40 zł. Uzależnione są od czasu zamieszczenia ogłoszenia (30 – 45 dni) oraz systemu płatności. Tak samo wygląda to w przypadku sprzedaży części. W tej kategorii zaczynają się od 3,99 zł. Najdroższy pakiet kosztuje 17,22 zł. Dodatkowo we wszystkich kategoriach istnieje możliwość wykupienia promowania ogłoszeń. Szczegółowe informacje odnaleźć można w Centrum Pomocy serwisu Otomoto.

Otomoto – cennik ogłoszeń dla klientów biznesowych

Zupełnie inaczej przedstawia się oferta kierowana do klientów biznesowych. W tym przypadku w serwisie możliwy jest zakup 3 pakietów dla dealerów samochodów osobowych: podstawowego, srebrnego i złotego. Istnieje prawie 30 opcji, które mogą być dostępne w zależności od wybranego pakietu, np. logo dealera na stronie ogłoszenia, linki do zewnętrznej strony dealera, trendy, rekomendacja zdjęć. Oprócz pakietu przy ustalaniu ceny ogłoszenia znaczenie ma także ilość wystawień. Ceny ogłoszeń samochodów osobowych i dostawczych zaczynają się od 139 zł netto, a kończą na 6639 zł netto. Pakiety dotyczące sprzedaży samochodów ciężarowych, dostawczych, rolniczych, budowlanych i przyczep również mają 3 rodzaje pakietów, jednak oferowane w nich usługi są okrojone do niespełna 20. Takie same opcje oferowane są sprzedawcom motocykli oraz części. Ceny w kategorii pojazdy rolnicze, ciężarowe, budowlane i przyczepy mieszczą się w przedziale 159 zł netto – 5269 zł netto, motocykle: 79 zł netto – 2750 zł netto, części: 81,30 zł netto – 8294,15 zł netto. Podobnie jak w przypadku klientów indywidualnych istnieje możliwość dokupienia dodatkowych wyróżnień. W Centrum Pomocy serwisu Otomoto znajdują się tabele przedstawicielce zawartość pakietów dla dealerów oraz ich cen.

1 thought on “Ile kosztuje ogłoszenia na Otomoto, czyli cennik ogłoszeń motoryzacyjnych Otomoto

  1. Odpowiedz
    Kamil - 2022-05-10

    Na szczęście są także bezpłatne strony, gdzie można dodawać ogłoszenia. Choć pewnie już niedługo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top