Zakupy, internet, własna firma

ubrania na wieszaku

Strony z ubraniami z drugiej ręki, które warto znać — lista

Choć second handy, czyli popularne lumpeksy są obecne w naszym kraju od bardzo dawna, to dopiero od kilku lat robienie w nich zakupów odzieżowych zaczęło być modne. W tej chwili bardzo wiele osób kupuje ubrania w sieci, dlatego też zaczęły powstawać sklepy internetowe z ubraniami z drugiej ręki. Jesteś ciekaw, gdzie szukać prawdziwych perełek modowych w dobrych cenach? Mamy dla ciebie kilka podpowiedzi.

Dlaczego warto kupować ubrania z drugiej ręki?

Podczas gdy wcześniej sklepy tego typu kojarzyły się z niedostatkiem, a zaopatrywali się w nich głównie ludzie niezbyt zamożni, to obecnie ubrań dobrej jakości w przystępnych cenach szuka coraz więcej osób, niezależnie od statusu materialnego. Faktem jest, że w lumpeksach można znaleźć odzież wysokiej jakości, w bardzo dobrym stanie taniej, niż nowe ubrania wykonane z poliestru czy akrylu w popularnych sieciówkach.
Znaczący jest również aspekt ekologiczny. Produkcja nowych ubrań jest ogromnym obciążeniem dla środowiska. Szacuje się, że produkcja standardowej pary dżinsów może zużywać od około 1,800 do 10,000 litrów wody. Jeśli więc masz na uwadze dobro naszej planety, to koniecznie zajrzyj do lumpeksów online, zanim zdecydujesz się kupić nowe ubranie.

Lumpeksy online które trzeba znać

Stron, na których znajdziemy ubrania z drugiej ręki, jest bardzo dużo, a ich ilość wciąż rośnie. Co ciekawe, nawet największe sklepy odzieżowe, których sieć dystrybucji obejmuje niemal cały świat, zaczynają skłaniać się ku temu, by wprowadzić jakiś rodzaj drugiego obiegu odzieży. Warto jednak zainteresować się przede wszystkim krajowymi biznesami i kupować w lumpeksach online.

Królowa lumpeksów

To sklep online prowadzony w duchu minimalizmu oraz zero waste. Właścicielka zwraca ogromną uwagę na jakość sprzedawanych ubrań, wybiera wyłącznie rzeczy wykonane z dobrych jakościowo i przede wszystkim naturalnych materiałów. Dostawy pojawiają się nieregularnie i wyprzedają się w oka mgnieniu, dlatego warto zapisać się do newslettera.

Koko Szanel

Ten second hand premium prowadzi zarówno sprzedaż online, jak i stacjonarnie w Rudzie Śląskiej. Można w nim znaleźć ubrania z drugiej ręki z metkami drogich marek, jak i rękodzieło, czy wełniane skarpety. Miejsce bez wątpienia godne uwagi.

Cloth Ethics

Kolejny sklepik, który skupia się przede wszystkim na najwyższej jakości sprzedawanych ubrań, ponadto można znaleźć w nim pluszaki, torby, czy gumki do włosów szyte ręcznie przez właścicielkę, oczywiście z materiałów znalezionych w lumpeksach.

Cukier Puder – Vintage Store

Właścicielki sklepu, Agnieszka Pawliczak i Katarzyna Krzeszewska, z pasją podchodzą do selekcji ubrań, zapewniając różnorodność i unikalność oferty. Ich zainteresowanie modą vintage oraz doświadczenie w zbieraniu unikatowych przedmiotów sprawiają, że Cukier Puder to miejsce szczególne dla miłośników dawnej mody.

Druga Ręka

Ten lumpeks online różni sie od poprzednich przede wszystki szerokością asortymentu. Można tu znaleźć ubrania różnych marek, w tym popularnych sieciówek, przy czym nie ma tak silnego nacisku na naturlane składy. Wybór jest ogromny, ceny przystępne, jak w klasycznych stacjonarnych sklepach z odzieżą używaną.

Vinted

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że Vinted nie jest typowym sklepem online z ubraniami z drugiej ręki, jednak jego popularność jest tak duża, że nie sposób o nim nie wspomnieć. Jest to platforma handlowa, która służy do sprzedaży i wymiany używanej odzieży przez osoby prywatne. Nie mniej cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem i daje możliwość między innymi na zakup ubrań, butów, kosmetyków, czy nawet zabawek używanych.

Gdzie sprzedawać swoje własne ubrania?

Dzięki możliwościom, jakie daje nam internet, możemy nie tylko kupować ubrania z drugiej ręki, ale również sprzedać swoje własne rzeczy, których już nie nosimy. W tym celu warto zapoznać się ze wspomnianą już platformą Vinted. Innym sposobem cieszącym się bardzo dużą popularnością jest sprzedaż przez OLX, czy sprzedajemy.pl. Warto zainteresować się także takimi wydarzeniami, jak wymiany ubrań, które organizowane są zarówno w większych, jak i w mniejszych miejscowościach. Swoje własne ubrania można również oddawać do komisów odzieżowych. Jak widać, możliwości jest naprawdę wiele, a dzięki nim można naprawdę sporo zaoszczędzić.

Z całego serca zachęcamy do kupowania mody z drugiej ręki, a także do szerzenia tej idei, na przykład poprzez polecenie tego artykułu znajomym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top