Zakupy, internet, własna firma

Tablet i smartfon z ołówkiem

Jak założyć stronę internetową – poradnik krok po kroku

Posiadanie strony internetowej to w dzisiejszych czasach niemal obowiązek, szczególnie jeśli prowadzi się własną działalność. Witryna pozwala na zaprezentowanie swojej oferty, ale i służy pozyskaniu klientów. Jak więc założyć stronę internetową? Od czego zacząć tworzenie strony www?

Strona internetowa – od czego zacząć?

Założenie strony internetowej nie jest takie proste, jak się wydaje. Nic więc dziwnego, że wiele osób zleca to zadanie specjalistom, którzy wiedzą, co jest do tego niezbędne. Cały ten proces należy zacząć od wybrania domeny, serwera i hostingu.

Domena to nazwa naszej strony, którą będziemy wpisywać w przeglądarkę. Powinna być ona dopasowana do tego, co będzie widoczne na stronie. W przypadku firm jest to najczęściej nazwa przedsiębiorstwa. Wybór domeny powinien być dobrze przemyślany, należy też sprawdzić, czy pożądana przez nas nazwa będzie wolna.

Domenę można kupić razem z hostingiem, chociaż to nie obowiązek. Zwykle można jednak na tym zaoszczędzić, decydując się na opcję 2 w 1. Na co zwrócić uwagę wybierając hosting? Przede wszystkim na pojemność serwera, transfer, liczbę kont e-mail, uptime i cenę. Warto też zapytać znajomych, jaki hosting polecają, może się okazać, że wiedzą, który jest najlepszy i najmniej awaryjny.

Jak zrobić stronę internetową? Kreatory www

Mając już wybraną domenę i hosting, można przystąpić do najważniejszego, czyli do tworzenia strony internetowej. Poradników jak założyć stronę internetową w 5 minut nie brakuje, jednak nie jest to takie łatwe. Można ten proces przyspieszyć, korzystając z kreatorów stron internetowych, jednak wtedy należy liczyć się z tym, że zostaną w tym celu wykorzystane szablony, co będzie miało taki skutek, że nasza witryna nie będzie jedyna w swoim rodzaju. Takie narzędzia pozwalają jednak na założenie strony bez znajomości kodowania i innych kwestii technicznych. Są proste i intuicyjne w obsłudze, wiele jest kreatorów darmowych, chociaż nie wszystkie pozwalają później na komercyjne wykorzystywanie takich stron.

Kod na ekranie

Jak stworzyć profesjonalną stronę internetową?

Profesjonalną stronę internetową najlepiej zlecić specjalistom, którzy zajmują się tym na co dzień. Oni będą wiedzieli, jak wcielić nasze pomysły w życie i zwizualizować je w formie wymarzonej strony internetowej. Warto jednak mieć projekt, którego będziemy się trzymać. Trzeba wcześniej pomyśleć, co chcemy prezentować na stronie, czy chcemy przyciągnąć klientów, czy będziemy się dzielić swoją wiedzą itp. Zastanawiając się nad tym, jak zaprojektować stronę internetową, trzeba wziąć pod uwagę to, żeby menu było przejrzyste, elementy na stronie zachowały symetrię, przestrzeń nie była przytłaczająca dla potencjalnego użytkownika itp. Istotna jest również kolorystyka strony oraz nawiązanie do identyfikacji wizualnej firmy. Zadbać trzeba też o odpowiednią treść, która przyciągnie klientów. Jak więc widać, stworzenie strony internetowej nie jest takie proste. Warto więc wykonać ją z pomocą specjalistów, którzy podpowiedzą, jaka powinna ona być.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top